Meizu MX7: premiera na początku 2018 roku

Fot. Android Headlines
Meizu to jeden z tych chińskich producentów, którzy nie kryją ogólnoświatowych ambicji. Nowy model: MX7, ma pomóc w ich realizacji dzięki dwóm wyświetlaczom.

Meizu MX7 pojawi się na wiosną 2018 roku – taką informację na Weibo (taki „chiński Twitter”) podał prezes firmy, Yang Zhe. Pierwotnie spodziewano się, że premiery MX7 (następcy ciepło przyjętego Meizu MX6) doczekamy się jeszcze w tym roku.

Dlaczego informacja o kolejnym, chińskim telefonie jest naszym zdaniem interesująca? Ponieważ od niedawna firma Meizu ma (ponownie) oficjalnego dystrybutora w Polsce. Oznacza to, że nowy model zapewne trafi i na nasz rynek.

Jeden z nielicznych przecieków ukazujących, jak ma wyglądać nowy smartfon Meizu (fot. Gizchina)

Stylistycznie nie ma w nowym modelu niczego niezwykłego. Nowa konstrukcja Meizu przypomina inne, silnie „inspirowane” wyglądem urządzeń Apple’a, Samsunga czy LG telefony z Chin. Sercem MX7 ma być procesor Media-Tek Helio P30, a więc jedna z najsilniejszych jednostek tajwańskiej firmy. Wyświetlacz ma mieć przekątną 5,7″ o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440). Główny aparat będzie mieć rozdzielczość aż 21 MPix, a przedni 5 MPix. Nieznana jest jeszcze pojemność pamięci RAM, ale z dotychczasowych informacji wynika, że prawdopodobnie będzie to 4 GB.

Poprzednik omawianego modelu – MX6 – z pewnością nie wyróżnia się stylistyką (fot. GSMArena)

Jeśli zastanawiacie się dlaczego w modelu przeznaczonym dla średniozamożnego klienta znalazł się akurat ten procesor Media-Teka, to odpowiadamy, że chodzi o pieniądze. A konkretnie o udziały, które w firmie produkującej smartfony posiada tajwański producent SoC.

Czy telefony Meizu MX7 trafią do Polski? Tego dowiemy się zapewne tuż przed premierą urządzenia. Biorąc pod uwagę zwykle bardzo dobrą cenę telefonów chińskiego producenta możemy się spodziewać, że urządzenie okaże się popularność. Możliwe też, że do swojej oferty wprowadzi go jakiś operator GSM. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.