Mobilny procesor AMD Ryzen 7 2700U w bazie Geekbench

Procesor z generacji Raven Ridge, a więc oparty o architektury Zen (CPU) i Vega (GPU) znalazł się w popularnym benchmarku. Będzie rywalem produktu Intela - Core i7-8550U. Chip AMD ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Do premiery nowej generacji stacjonarnych AMD Ryzen zostało jeszcze nieco czasu. Ich debiut jest planowany na początek 2018 roku. Tymczasem w tym czeka nas wejście na rynek mobilnych APU (Accelerated Processing Unit, procesor ze zintegrowaną grafiką), wykorzystujących architekturę Zen. W bazie Geekbench widzimy właśnie nowy procesor z tej grupy, AMD Ryzen 7 2700U.

AMD Ryzen 7 2700U będzie prawdopodobnie konkurencją dla Core i7-8550U Intela (graf. Geekbench)

O nowym APU AMD zatem już coś wiemy. Po pierwsze procesor będzie 4-rdzeniowy i 8-wątkowy. Jego częstotliwość to 2,2 GHz, przy czym jest to taktowanie bazowe, nie wiemy jak wysoko będzie podnoszone w trybie turbo. Do tego pamięć cache L3 o pojemności 4 MB. Model jest przedstawicielem generacji Raven Ridge, a więc APU z architekturą Zen dla CPU i Vega dla GPU. Biorąc pod uwagę możliwości, jakimi do tej pory uraczyły nas Ryzeny, oraz całkiem niezłą wydajność Radeonów Vega, możemy mieć do czynienia z naprawdę ciekawym produktem.

Acer Swift 3 – lada chwila do wyboru: z procesorem Intela lub AMD (fot. Acer)

Laptop, na którym przeprowadzono test w GeekBenchu to Acer Swift 3 SF315-41. Samo to zdradza już szczegół, który nie wynika wprost ze specyfikacji. Laptopy z rodziny Swift to zwykle lekkie i dość cienkie konstrukcje, więc mało prawdopodobne, by dla tego modelu zrobiono wyjątek. To pozwala przypuszczać, że nowy APU ma dość niskie TDP (Thermal Design Power). Poza tym w podobnej maszynie, także Swift 3, można znaleźć Core i7-8550U. Zestawienie obu modeli w Geekbenchu wypada interesująco. Nowy CPU to jednostka mobilna, zatem do takich należy ją właśnie porównywać. A wynik AMD Ryzena 7 2700U jest bardzo zbliżony od tego, jaki osiąga konkurencyjny Intel Core i7-8550U. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.