Nokia 7 – ładna, z dobrym aparatem i niedostępna

Nokia oznaczona cyfrą 7 łączy podzespoły ze średniej półki z designem i aparatem fotograficznym rodem z flagowca.

Od 24 października będzie można kupić nową Nokię 7. Ale tylko, jeśli jest się klientem z Chin. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy smartfon miałby trafić na inne rynki. A szkoda, bo ma kilka ciekawych cech. Przede wszystkim smartfon wygląda bardzo elegancko. Został wyposażony w 5,2-calowy ekran otoczony wąskimi, ale jednak obecnymi ramkami. Obudowa urządzenia jest aluminiowa.

Atrakcyjna estetycznie Nokia 7 (fot. Nokia)

Ciekawym rozwiązaniem jest próba połączenia podzespołów ze średniej półki z aparatami fotograficznymi z wyższej. We wnętrzu Nokii znajdziemy procesor Snapdragon 630, 4 lub 6 GB RAM-u, w zależności od wersji, oraz podobnie 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Bateria ma pojemność 3000 mAh.

Największą zaletą Nokii 7 są wspomniane aparaty fotograficzne. Główny to moduł o rozdzielczości 16 megapikseli, jasności f/1.8 i PDAF, czyli szybką metodą detekcji fazy, co w praktyce oznacza błyskawiczny autofocus. Wielkość pikseli w tym aparacie: 1.12 mikrometra. Za optykę odpowiada renomowana niemiecka firma Zeiss. Przedni aparat jest modułem 5-megapikselowym. Obydwa mogą współpracować, robiąc tzw. bothie (rodzaj selfie wymyślony przez Nokię).

Na rynku chińskim ceny Nokii 7 to: 2499 juanów, czyli 1350 złotych za wersję z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci oraz 2699 juanów, czyli 1460 złotych za wariant z 6 GB RAM-u i 128 GB przestrzeni na dane. Urządzenie działa pod kontrolą czystego Androida 7.1.1. | CHIP

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.