Nowy HTC U11 Plus już 2 listopada

HTC U11 Plus będzie większą wersją tegorocznego flagowca. Mamy zarówno dane techniczne jak i rendery nowego urządzenia.

HTC U11 był bardzo ciepło przyjętym smartfonem. Także w redakcji CHIP zyskał bardzo dobą opinię. Dlatego premiera powiększonej wersji flagowca tajwańskiej firmy 2 listopada, chociaż nie będzie raczej spektakularna, to z pewnością wydarzenie warte odnotowania.

Nowy HTC U11 Plus będzie dużym smartfonem, ale dzięki redukcji ramek pozostanie łatwy w obsłudze (fot. GSMArena)

Zacznijmy od tego co się zmieni. Nowy HTC U11 Plus (158.2 x 74.6 x 9.1 mm) będzie miał wymiary odrobinę większe niż standardowy U11 (153,9 x 75,9 x 7,9 mm). Wiąże się to głównie z powiększeniem ekranu z 5,5 do 6″, ale też ze zmianą w proporcji. Ta bowiem w przypadku nowego U11 Plus będzie identyczna jak np. w LG V30, czyli 18:9.

W renderach, które wyciekły do sieci można łatwo zauważyć także pewne, wynikające z tego, zmiany w designie urządzenia. Przede wszystkim nastąpiła znacząca redukcja ramek, co nie może dziwić biorąc pod uwagę współczesne trendy, ale i potrzebę zachowania rozsądnych rozmiarów telefonu.

Dzięki temu, że do sieci wyciekły także wyniki z GFXBench, możemy sprawdzić całą specyfikację nowego HTC.

Procesor, pamięć – większość pozostanie ta sama co w HTC U11 (fot. GSMArena)

Specyfikacja, poza tą dotyczącą ekranu, zmieniła się nieznacznie. Sercem telefonu pozostał Snapdragon 835. Wewnątrz znajdziemy 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Bateria, w U11 o pojemności 3000 mAh została zastąpiona przez większą (4000 mAh) która pozwoli na zachowanie podobnego czasu pracy mimo większego ekranu, a może nawet czas ten nieco wydłuży. Aparaty mają rozdzielczość odpowiednio 12 i 8 MPix.

System, na którym będzie pracował nowy telefon to Android 8.0 Oreo. To nie powinno dziwić, bowiem twórcą ostatnich smartfonów Google’a jest właśnie HTC, a przy tak bliskiej współpracy obu firm można było być pewnym, że nowości tajwańskiego producenta będą otrzymywały najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem. | CHIP

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.