OnePlus 5T – zdjęcia nowego flagowca

Model OnePlus 5T wpisuje się w aktualne trendy projektowania smartfonów. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć, które pojawiły się w sieci.

W ubiegłym roku OnePlus zrezygnowało ze swojej prostej metody nazywania kolejnych modeli i zamiast OnePlus 4 zobaczyliśmy OnePlus 3T. Wówczas było to, tłumaczone złym skojarzeniem z liczbą 4, która w Chinach jest uważana za pechową, gdyż brzmi podobnie jak słowo oznaczające śmierć. Dlaczego jednak OnePlus zdecydował się nazwać nowy model z końcówki 2017 roku akurat 5T, pozostaje tajemnicą.

Ramki zredukowane, ale nie tak drastycznie jak u konkurencji (for. GSMArena)

Różnicę w stosunku do poprzednika widać już w proporcji ekranu. Nowy model będzie mieć wyświetlacz 18:9, prawdopodobnie o rozdzielczości 2160×1080. Wiemy też, że będzie mięć przekątną o długości 6 cali.

Czytnik linii papilarnych nie zmieściłby się z przodu, gdzie był montowany do tej pory, przeniesiono go więc na tył (fot. GSMArena)

Według internetowych doniesień nie zmienią się natomiast zastosowane podzespoły. Trudno się dziwić, skoro OnePlus 5 wykorzystywał najmocniejszy obecnie SoC Snapdragon 835. Także w kwestii pamięci nie ma czego usprawniać. Aktualny model sprzedawany był w konfiguracjach 6 GB/64 GB oraz 8 GB/128 GB. Dlaczego posługuję się czasem przeszłym mówiąc o OnePlus 5? Ponieważ nagle zapasy flagowca chińskiej firmy „wyczerpały się”. Tak samo jak OnePlus 3 na chwilę przed premierą 3T. Dziwny zbieg okoliczności, prawda? | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.