Oszustwa na OLX.pl

Serwis OLX.pl (dawniej tablica.pl) stał się kolejnym miejscem działalności oszustów. Wstawiają oni ogłoszenia o sprzedaży, a nabywców namawiają do płatności przez Dotpay, co ma przyspieszyć wysyłkę. OLX działa inaczej niż macierzyste Allegro  i zachęca do osobistego odbierania przesyłek lub choćby do zakupów z opcją płatności „za pobraniem”, to jednak spowalnia odbiór ewentualnego zakupu, bywa też droższe. elektronicznej.

Oszuści przekierowują kupujących do fałszywej witryny serwisu Dotpay, ich celem jest wyłudzenie danych dostępowych do bankowości elektronicznej.

Zainteresowanego nabywcę proszą o podanie numeru telefonu i adresu e-mail. Oczywiście dla kuriera. Klient otrzymuje SMS-a z informacją o kodzie płatności Dotpay oraz o tym, że szczegóły płatności zostały wysłane mailem. E-mail zawiera instrukcję dokonania opłaty oraz link do fałszywego Dotpaya. Po kliknięciu na fałszywy link, klient proszony jest o wybranie właściwego banku, uzupełnienie danych i zalogowanie się. W ten sposób oszuści dostają w zasadzie wszystkie dane dostępowe do konta bankowego: imię, nazwisko, telefon, numer konta, login itd. Warto zerknąć na bloga przygotowanego przez serwis OLX.pl, by nie dać się nabrać różnej maści wyłudzaczom danych i pieniędzy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.