parrot mambo flv

Parrot Mambo: wyścigowy dron z goglami VR w zestawie

Fot. Volvo
W październiku do polskich sklepów trafi niewielki i szybki dron Parrot Mambo, który sprzedawany będzie w zestawie z kontrolerem i wygodnymi goglami VR, dzięki nim sterowanie dronem będzie sprawiało jeszcze wyższą przyjemność.

Najnowsza propozycja Parrota to dron o wadze 63 g, który w kilka sekund jest w stanie rozpędzić się do 30 km/h. Na jego pokładzie znajdziemy kamerę HD o szerokim, 120-stopniowym kącie widzenia. Wymienny akumulator o pojemności 660 mAh zapewnia do 10 minut zabawy. Naładowanie go do pełna zajmie zaś 30 minut.

W zależności od umiejętności użytkownika Mambo FPV oferuje trzy tryby pracy:

  • Easy – tryb dla początkujących, w którym aktywny jest tryb autopilota ułatwiający manewrowanie i stabilizujący drona w płaszczyźnie horyzontalnej oraz wertykalnej;
  • Drift – tryb dla średniozaawansowanych, w którym autopilot kontroluje jedynie wysokość lotu, umożliwiając przy tym dynamiczne i precyzyjne sterowanie;
  • Racing – tryb dla zaawansowanych pilotów, stworzony z myślą o wyścigach. Charakteryzuje się on wyłączeniem autopilota oraz wszelkich systemów stabilizacyjnych.

Kamera, w którą wyposażony jest dron może być wykorzystana nie tylko do rejestrowania filmów. W połączeniu z goglami Parrot Cockipitglassess 2 i smartfonem z aplikacją FreeFlight Mini obraz z kamery zapewnia pilotowi wrażenie sterowania z perspektywy pierwszej osoby. Dzięki temu pilot będzie mógł poczuć się, jakby naprawdę zasiadał za sterami Mambo. Gogle są dołączone do zestawu i pasują do wszystkich smartfonów z ekranem o przekątnej od 4,5-6 cali.

 

Pilotowanie w goglach jest zdecydowanie wygodniejsze i zapewnia dodatkowe, atrakcyjne wrażenia.
Pilotowanie w goglach jest zdecydowanie wygodniejsze i zapewnia dodatkowe, atrakcyjne wrażenia.

W komplecie znajdziemy także kontroler przypominający pada od konsoli. Oferuje on funkcję mapowania przycisków i ustawienia indywidualnych parametrów lotu. Maksymalny zasięg urządzenia to 100 metrów. Do zestawu dołączono również komplet ochraniaczy na śmigła umożliwiający bezpieczne latanie w zamkniętych pomieszczeniach.

Parrot Mambo FPV trafi do polskich sklepów w październiku w cenie 759 zł. | CHIP

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.