Podwójny aparat w smartfonie za 240 zł?

Fot. Ulefone
Telefon chińskiego producenta nie zachwyca specyfikacją. Czy dwa aparaty będą w stanie przyciągnąć klientów?

Chinscy producenci nieraz potrafią zaskoczyć. Firma Ulefone, znana szerzej niemal wyłącznie miłośnikom zakupów na Aliexpress czy Gearbest postanowiła zamontować w bardzo tanim smartfonie coś, co kojarzymy raczej z telefonów z wyższej półki, a ledwie rok temu było domeną flagowców. O czym mowa? O podwójnym aparacie fotograficznym.

Siatkowany tył telefonu z pewnością poprawia stabilnośc chwytu. Estetycznie może nie jest najlepszym pomysłem, (fot. Ulefone)

Ulefone S7 to urządzenie bardzo tanie. Nie podano jeszcze oficjalnej ceny, ale należy spodziewać się iż będzie ona mniej więcej w okolicy 65$. To, w przeliczeniu na złotówki, około 240 zł. Co dostajemy za tę kwotę?

Zacznijmy od wyróżnika Ulefone S7, a mianowicie aparatu. Ten jest podwójną konstrukcją składającą się z modułów 8 MPix i 5 Mpix. Czy rzeczywiście da to zamierzony efekt? Z pewnością uzyskiwany obraz będzie lepszy niż z pojedynczego modułu tej samej jakości, ale byłbym sceptyczny co do możliwości tego aparatu. Mimo iż producent chwali się, że wzorowano się na rozwiązaniach z lustrzanek, spodziewałbym się raczej zdjęć na dość niskim poziomie, chociaż lepszych niż w modelach bezpośredniej konkurencji.

Od przodu wygląda jak większość smartfonów z niższej i średniej półki (fot. Ulefone)

Reszta specyfikacji jest słaba, nawet jak na niską półkę. Czterordzeniowy procesor Media-Tek MT6580 o niskiej częstotliwości (1,3 GHz), ledwie 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej. Ekran Ulefone’a S7 ma przekątną 5 cali i rozdzielczość 1280 x 720. Bateria to chyba jedyny element, którego urządzenie nie musi się wstydzić. Ta dysponuje bowiem dość standardową pojemnością 2500 mAh. Telefon działa na systemie Android 7.0 | CHIP

0
Źródło: Gizchina
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.