Przeciek o pierwszej płycie głównej dla nieistniejącego chipsetu Intela

B360 będzie tańszym rozwiązaniem dla posiadaczy procesorów Coffee Lake S. W bazie popularnego programu diagnostycznego SiSoft Sandra znalazła się płyta o oznaczeniu C7B360.

To podzespół bazujący na chipsecie Intel B360, tańszym układzie sterującym serii 3XX, a więc współpracującym z nowymi procesorami CoffeeLake S. Płyta o oznaczeniu C7B360-CB-M została wyprodukowana przez SuperMicro.

Co w tym niezwykłego? Na chwilę obecną jedynym chipsetem dla nowych CPU jest Intel Z370, a więc topowy, a co za tym idzie dość drogi układ, stosowany w zaawansowanych płytach głównych. Wygląda jednak na to, że pierwsze sample płyt na tańszym B360 już są i działają. Oczywiście faza przygotowawcza nowych podzespołów może trwać długo, ale skoro wiemy już o działającej płycie, to oznacza, że na rynkową premierę nie powinniśmy czekać zbyt długo.

Płyta zarejestrowana w SiSoft Sandra na rynek trafi zapewne wraz z innymi produktami na B360 – na początku przyszłego roku (fot. Videocardz)

Według mapy drogowej chipsetów Intela, płyty z tym układem powinny zagościć na sklepowych półkach na początku 2018 roku. Do tego czasu każdy, kto chce skorzystać z możliwości nowych, 6-rdzeniowych CPU 8 generacji, musi kupić płytę, bazującą na Z370.

W bazie danych SiSoft Sandra dość często pojawiają się informacje, które ujawniają szczegóły, dotyczące nieogłoszonych jeszcze oficjalnie urządzeń. Najpewniej tak jest i tym razem w przypadku płyty SuperMicro dla B360. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.