qnap

QNAP TS-453BT3 – NAS dla wymagających

Fot. Volvo
Do rodziny serwerów NAS pozwalających na stworzenie prywatnej chmury w domu czy biurze dołączyło właśnie nowe urządzenie. QNAP TS-453BT zapewni płynną pracę osobą edytującym i przesyłającym multimedia o dużej rozdzielczości. Urządzenie można obsługiwać z poziomu dotykowego wyświetlacza i dodatkowego pilota.

Sieciowe pamięci masowe pozwalają na bezpieczne przechowywanie danych i udostępnianie ich w prywatnej chmurze. Nowe urządzenie firmy QNAP to sprzęt, który oferuje użytkownikom dużą szybkość przesyłania plików. Dzięki dwóm portom Thunderbolt 3 prędkość odczytu danych sięga 603 MB/s, co oznacza, że strumieniowanie lub pobieranie multimediów o rozdzielczości 4K nie będzie stanowiło żadnego wyzwania. Producent wyposażył serwer także w konwerter Thunderbolt-to-Ethernet (T2R), za pośrednictwem którego komputery pozbawione portu Ethernet np. MacBook Pro będą w stanie również korzystać z zasobów sieci 10GbE przez połączenie Thunderbolt.

qnap
QNAP TS-453BT3 na stworzenie szybkiej i wydajnej prywatnej chmury

Miejsca na dane nie powinno nikomu zabraknąć – do QNAP-a możemy podłączyć cztery dyski, których pracę wspierać będzie czterordzeniowy procesor Intel Celeron J3455 taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz lub 2,3 GHz w trybie burst. Całość dopełnia 8GB pamięci RAM DDR3L. Poza komputerem wygodny dostęp do serwera zapewnia dotykowy wyświetlacz OLED oraz bezprzewodowy pilot. Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym QTS 4.3, który został wyposażony w szereg aplikacji m.in wyszukiwarkę pozwalającą na znajdowanie plików przechowywanych na dysku, Qsync do udostępniania i synchronizowania danych czy QmailAgent do zarządzania wieloma kontami e-mail.

QNAP TS-453BT3 jest już dostępny w Europie w cenie 949 euro (około 4078 zł). Rekomendowana cena na polski rynek nie została jeszcze ujawniona.

Specyfikacja sprzętowa

  • 4-zatokowy model tower
  • czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J3455 1.5GHz (w trybie burst do 2.3GHz)
  • dwukanałowa pamięć 8GB DDR3L SODIMM RAM
  • dyski 2.5”/3.5” SATA 6Gbps HDD/SSD z obsługą hot-swap
  • 2x port Thunderbolt 3
  • 2x złącze M.2 2280 SATA SSD i 1x port 10GBASE-T LAN (preinstalowana karta QM2 PCIe); 2x port Gigabit LAN
  • 2x port HDMI v1.4b (rozdzielczość do 4K UHD)
  • 5x port USB 3.0 (1x przedni; 4x tylny)
  • wyświetlacz OLED z dotykowymi przyciskami
0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.