razer kiyo

Razer przedstawia nowe akcesoria dla profesjonalnych streamerów

M.in. kamerę Kiyo wyposażoną w lampę pierścieniową.

Razer Kiyo to pierwsza na świecie kamera internetowa wyposażona w regulowaną lampę pierścieniową (tzw. ring light). Ten rodzaj oświetlenie jest często wykorzystywany przez makijażystki oraz fotografów portretowych, gdyż zapewnia równomierne oświetlenie twarzy oraz ładne odbicia w oczach. Urządzenie Razera pozwala wybrać jeden z dwunastu poziomów jasności. Kamera nagrywa filmy w rozdzielczości 720p przy 60 kl./s. lub 1080p przy 30 kl./s i oferuje pole widzenia równe 81,6-stopnia. W zestawie znajdziemy także wbudowany mikrofon o czułości -38 dB. Urządzenie jest kompatybilne z popularnymi platformami do streamingu m.in. Open Broadcaster Software i Xsplit. Cena kamery to 109,99 euro czyli około 466 zł.

Reklama
razer kiyo
Lampa i kamera w jednym.

Razer Seiren X to z kolei przewodowy, pojemnościowy mikrofon USB z wbudowanym uchwytem antywstrząsowym. Urządzenie zostało wyposażone w 25-milimetrowe wkładki pojemnościowe zwiększające czułość rejestracji dźwięku. Mikrofon ma funkcję redukcji hałasu z otoczenia oraz przycisk wyciszania. Cena Razera Seiren X to także 109 euro (ok. 461 zł).

razer serien x
Seiren X tłumi wszystkie przypadkowe uderzenia, dzięki czemu nagrywany dźwięk jest czysty.

Obydwa urządzenia są już dostępne w sklepie internetowym producenta. Do tradycyjnych sklepów trafią w czwartym kwartale 2017 roku, czyli lada moment. | CHIP