Czy tak będą wyglądały Samsungi Galaxy S9 i Galaxy S9+?

W sieci pojawiły się grafiki koncepcyjne i niektóre dane techniczne.

Flagowce Samsunga, a więc seria Galaxy S, to jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów koreańskiej firmy. Nic więc dziwnego, że premiera każdego kolejnego modelu wzbudza wiele emocji. I chociaż na następców S8 i S8+ przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to już teraz mamy nieco informacji o wyglądzie i specyfikacji nowych Samsungów.

Samsungi Galaxy S9 i S9+ będą podobne do aktualnie sprzedawanych S8 i S8+ (fot. jPzamora)

Z grafik wyraźnie wynika, że smartfon będzie „bezramkowcem”. Biorąc pod uwagę silny trend usuwania ramek ekranu, byłoby dziwne, gdyby przyszły flagowiec Samsunga je miał.

Galaxy S9 otrzyma tylny, podwójny aparat 16 MPix (fot. jPzamora)

Uzyskaliśmy tym samym także nieco danych w sprawie specyfikacji S9 i S9+. Obydwa urządzenia będą miały ekrany o proporcjach 18,5:9, w rozdzielczości QHD+. W Galaxy S9 przekątna ekranu wyniesie 5,8″, w większym Galaxy S9+ 6,2″. Wymiary telefonów to w przypadku S9: 144,1 x 68,1 x 8,0 mm, a w S9+: 155,2 x 73,4 x 8,1 mm.

Reklama
S9+, podobnie jak poprzednik, będzie dość dużym smartfonem (fot. jPzamora)

Obydwa smartfony dostaną podwójny, tylny aparat o rozdzielczości 16 MPix oraz, także wyposażony w dwa moduły, przedni 12-megapikselowy. Niestety zabraknie złącza minijack. Nie ma też pewności, gdzie zostanie umieszczony czytnik linii papilarnych. Rozwiązanie, w ramach którego miał on być częścią ekranu, prawdopodobnie nadal jest testowane. Może się więc okazać się, że Samsung zdecyduje się na umieszczenie ich w tych modelach na tylnym panelu.

To oczywiście tylko render, ale patrząc na rysunki koncepcyjne powyżej, wydaje się być prawdopodobny (fot. Gizchina)

Prawdopodobnie S9 i S9+ będą pierwszymi smartfonami, korzystającymi z nowego SoC Qualcomm Snapdragon 845. Ten jednak, przynajmniej wedle dotychczasowych przecieków, nie zapowiada się jako „rewolucyjne” rozwiązanie. Dlatego Galaxy S8 i S8+, szczególnie po ostatnich obniżkach cen, są nadal bardzo dobrym wyborem dla wymagających użytkowników. | CHIP