apple air power

Samsung patentuje bezprzewodową ładowarkę

Fot. konferencja Apple
W naszych domach pojawia się coraz więcej urządzeń elektronicznych. Niektóre z nich już wykorzystują ładowanie indukcyjne. Czy maty, na których będzie można naładować kilka akcesoriów jednocześnie to kolejny trend mobilnej branży?

W trakcie konferencji prezentującej iPhone’a X, Apple przedstawiło również AirPower – ładowarkę indukcyjną charakteryzującą się dużym rozmiarem. Będzie ona w stanie zasilić nawet trzy urządzenia jednocześnie, np. smartfon, smartwatch i słuchawki. Teraz do sieci przedostał się wniosek patentowy Samsunga dotyczący bardzo podobnego rozwiązania. Na rysunku technicznym wygląda to w zasadzie tak samo jak AirPower, z tym, że ma kształt kolisty, a nie owalny. Z opisu wynika, że mata łączy tryby ładowania indukcyjnego i rezonującego, a co za tym idzie będzie kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi standard Qi.

samsung bezprzewodowa ładowarka
Ładowarka będzie w stanie zasilić dwa urządzenia jednocześnie (fot. Ubergizmo)

Choć złożenie wniosku patentowego nie zawsze gwarantuje ukazanie się produktu na rynku, to w tym przypadku jest to dość mocno prawdopodobne. Samsung od dawna oferuje w swoich smartfonach ładowanie bezprzewodowe, a po prezentacji oferty konkurencji koreański producent z pewnością także będzie chciał zabłysnąć także na tym polu. Być może taka indukcyjna mata ukaże się z premierą kolejnej generacji flagowców? Galaxy S9 i S9+ spodziewamy się zobaczyć już w lutym 2018 roku. | CHIP

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.