Najmocniejszy procesor Qualcommu będzie miał premierę na wyspie

Chip zadebiutuje podczas Snapdragon Technology Summit w pierwszych dniach grudnia. Do flagowców trafi dopiero w przyszłym roku. Najpierw do tych z Korei Południowej.

Aktualny, najsilniejszy model Qualcommu, Snapdragon 835, wkrótce zostanie zastąpiony układem 845. Prawdopodobnie dojdzie do tego podczas wydarzenia na wyspie Maui na Hawajach 4-8 grudnia.

Nowy Snapdragon oficjalnie jeszcze w tym roku (fot. GSMArena)

Nieoficjalne doniesienia na temat nowego SoC są na razie nieprecyzyjne. Według niektórych źródeł, procesor będzie wykonany w procesie technologicznym 7 nm. Według innych, 845 będzie jednak rozwinięciem układu 835, nadal w 10 nm procesie. Wewnątrz ma znaleźć się nowy GPU z rodziny Adreno oraz modem Qualcomm X20, który pozwoli na transmisję danych z prędkością 1,2 Gbps.

Premiera w grudniu, ale na gotowy produkt z chipem 845 i tak poczekamy do debiutu nowych Samsungów (fot. Mobilemagnews)

Nowy SoC zobaczymy raczej dopiero w Samsungach Galaxy S9 i S9+. Koreańska firma ma dostać większość pierwszego nakładu tego procesora, zostawiając niewiele dla konkurencji. Ale to dopiero w 2018 roku.

Amerykański Qualcomm nie musi obawiać się o swoją pozycję na procesorowym rynku smartfonów, przynajmniej nie w wysokim segmencie. W tym rządzą Snapdragony kolejnych odmian serii 8xx. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.