Szkoła programowania Steve’a Wozniaka

Steve „Woz” Wozniak, współzałożyciel firmy Apple Computer i twórca komputera Apple II ogłosił, że uruchamia nowy projekt, rodzaj szkoły, na razie działającej wyłącznie online, naukowego, który ma ułatwiać uzyskanie umiejętności informatycznych. „Woz U„, bo tak się nazywa start up ma między innym „odczarować” współczesne technologie i pokazać, że wszystkiego można się nauczyć– Ludzie często boją się startu kariery w branży technologicznej, bo myślą, że im się to nie uda – twierdzi Steve Wozniak.

Według Steve’a Wozniaka nie zawsze trzeba kończyć studia związane z technologiami, by zacząć je wykorzystywać w pracy i dzięki nim robić też karierę. Jest to jedna z wielu inicjatyw tego typu. Pisaliśmy niedawno o ofercie bezpłatnych kursów oferowanych przez Google na platformie Udacity. Kursy programowania oferuje też słynny MIT.
Od innych propozycji, Woz U ma się wyróżniać tym, że uczyć będzie nie tylko programowania, np. w językach takich jak .Net czy Java, ale także pomoże stworzyć CV, i zadba o swoich absolwentów.

W ciągu najbliższych lat Wozniak zamierza uruchomić sieć fizycznie istniejących placówek na terenie USA. Na razie na stronie nie ma informacji o kosztach kursów.

0
Źródło: woz-u.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.