Twitter podawał błędne wyniki

Jak donosi „The Wall Steet JournalTwitter przyznał, że przez 3 lata zawyżał dane o liczbie swoich użytkowników. Dotyczy to także informacji o wzroście liczby użytkowników w III kw. tego roku. Okazuje się, że serwis informując o liczbie użytkowników, wliczał również te osoby, które korzystały nie bezpośrednio z Twittera, lecz robiły to z poziomu aplikacji innych firm, wykorzystujących po prostu wtyczki tego serwisu społecznościowego. Użytkownicy tego typu nie powinni być ujmowani w statystykach. Rosnąca liczba użytkowników przekładała się na rosnącą wartość akcji firmy.
W III kw. tego roku Twitter odnotował wzrost liczby użytkowników, aż o 4 mln w ciągu miesiąca. Liczba użytkowników tego serwisu to 330 mln osób. Okazuje się jednak, że po naniesieniu korekty, związanej z innym liczeniem użytkowników, ich liczba w drugim kwartale zmniejszyła się jednak o milion osób. Do tej pory Twitter donosił o stałym wzroście tweetujących.

Nieprawidłowości w obliczeniach mają wpływ na wizerunek firmy. Jednocześnie Twitter oświadczył, błędy w obliczeniach nie zmieniają faktu, że dzienna liczba użytkowników serwisu wzrosła w trzecim kwartale tego roku o 14 proc. Przy czym serwis nie podaje  surowych danych.twitter

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.