Xiaomi Redmi Note 5: Snapdragon 617 zamiast 660?

Czy po przeciekach według których nowy Xiaomi miał mieć Snapdragona 660 czeka nas zawód? Na to wygląda. Redmi Note 5 może zostać wyposażony w stary Snapdragon 617.

Smartfony Xiaomi zawsze miały świetną relację cena/wydajność. Dlatego gdy pojawiły się zapowiedzi, oczywiście nieoficjalne, że następca popularnego Redmi Note 4 będzie wyposażony w bardzo wydajny SoC Qualcomm Snapdragon 660 uznaliśmy, że to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Tymczasem najnowsze wpisy z bazy danych Geekbench wylewają na nasze głowy kubeł zimnej wody. Nowy Redmi Note 5 pojawił się tam, ale z zupełnie innym procesorem. Zamiast wydajnego, wysoko taktowanego Snapdragona 660 znaleźliśmy w specyfikacji dość stary już model oznaczony numerem 617.

Wynik podejrzanie wysoki (w teście single core) jak na Snapdragona 617. Ale też nieco zbyt słaby na to, czego powinniśmy spodziewać się po 660 (fot. GSMArena)

Alarm może być jednak przedwczesny. Porównanie wyników z Motorolą Moto G4 (właśnie ze Snapdragonem 617 na pokładzie) oraz chińskim Vivo X9 Plus (ze Snapdragonem 653) pokazuje jednak, że nowemu Redmi Note 5 bliżej do drugiej z konstrukcji. Co ciekawe, także i Vivo X9 Plus jest błędnie identyfikowany jako posiadający SoC MSM8952 czyli… właśnie Snapdragona 617.

Możliwe więc, że to tylko fałszywy alarm i błąd w identyfikacji nowego SoC przez popularny benchmark. Może się też okazać, że zamiast 660-tki znajdziemy tam, podobnie jak w Vivo X9 Plus nieco słabszy model oznaczony liczbą 653. Premiera już niedługo, więc przekonamy się sami. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.