ASUS Pegasus 4S – konkurencja dla LG Q6

To będzie pierwszy smartfon ASUSa z ekranem o proporcjach 18:9. Specyfikacja stawia go w bezpośredniej konkurencji do LG Q6.

ASUS zapowiedział nowy model, który będzie pierwszym w ofercie tajwańskiej firmy o proporcjach ekranu 18:9. To, podobnie jak usuwanie ramek na zakrzywionych wyświetlaczach, wiodący trend końcówki 2017 roku w dziedzinie projektowania smartfonów. Co ciekawe, ASUS zdecydował się na to by pierwszym produktem z „wydłużonym ekranem” był nie flagowiec, a model który śmiało można określić smartfonem dla mas.

ASUS Pegasus 4S, bo tak nazywa się nowy model, jest smartfonem o przekątnej ekranu 5,7″ i rozdzielczości 1440 x 720. Możliwe, że nowy model zobaczymy w więcej niż jednej wersji. Część źródeł wspomina o procesorze Qualcomm Snapragon 435, część o Media-Tek MT6750T. Z pewnością pojawią się wersje wyposażone w 3 GB RAM / 32GB pamięci wewnętrznej i 4 GB RAM / 64 GB pamięci wewnętrznej. System, na którym pracować będzie Pegasus 4S to Android 7.1.

W wyniku usuwania ramek wszystkie smartfony zaczynają wyglądać łudząco podobnie (fot. ASUS)

Pewne dane dotyczą także pojemności baterii. Wszystkie źródła są zgodne, że w nowym smartfonie ASUSa znajdzie się akumulator o pojemności 4000 mAh. Główny aparat urządzenia jest konstrukcją dwumodułową, prawdopodobnie składającą się z aparatów 16 i 8 MPix. Z przodu natomiast znajduje się aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

ASUS modelem Pegasus 4S wchodzi na terytorium zajęte przez LG Q6: dość taniego, średnio wydajnego, ale eleganckiego urządzenia o proporcji ekranu 2:1. Specyfikacja, jeśli potwierdzi się wersja o Snapdragonie 435, jest także łudząco podobna do produktu koreańskiej firmy. A co Wy sądzicie o przechodzeniu na nowy format? | CHIP

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.