CDA.pl planuje wejście na giełdę

Spółka CwMedia, która jest właścicielem serwisów CDA.pl oraz CDA Premium planuje  na początku przyszłego roku debiut na rynku NewConnect. Zapisy na akcje są przyjmowane do 5 grudnia. Firma wyemituje milion akcji po 5,50 zł za jedną sztukę. W ten sposób CwMedia zamierza pozyskać z rynku 5,5 mln zł.

CDA.pl to znany serwis streamingowy, prowadzony pierwotnie hobbystycznie przez  Łukasza Ćwieka. Serwis znany niegdyś był przede wszystkim z faktu, że można  było w nim obejrzeć najświeższe filmowe produkcje, nie zawsze pojawiające się w nim za zgodą dystrybutorów. Przed oskarżeniami o piractwo CDA.pl broniło się stosownie sformułowanymi postanowieniami regulaminu, m.in. „Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać przepisów prawa obowiązujących w Polsce”. Obecnie serwis dba o legalność wszystkich treści, a pełnometrażowe produkcje filmowe przeniesione zostały do płatnej strefy Premium, w której pojawiają się, jak deklaruje serwis, wyłącznie produkcje od zweryfikowanych dystrybutorów filmowych, m.in. Kino Świat, BestFilm, Media4Fun, M2Films, Filmoteka Narodowa, Grupa ZPR Media i wielu innych. Korzystanie z CDA Premium jest płatne. Po okresie próbnym opłata wynosi 19,90 zł.

W 2016 r. z serwisu średnio miesięcznie korzystało około 7,5 mln osób.

 

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.