Chłodzony fotel dla graczy

Producent, który ma spore doświadczenie w produkcji układów chłodzących, przedstawił fotel Thermaltake X comfort Air, który ma za zadanie chłodzić użytkownika.

Firma Thermaltake wie doskonale, że chłodzenie przydaje się nie tylko komputerowym komponentom, ale także ich użytkownikom (w co trudno uwierzyć patrząc na listopadową szarugę za oknem). Okazuje się bowiem, że granie, szczególnie w takie tytuły jak nowe „Call of Duty”, „Battlefield 1” czy „Overwatch” wywołuje duże emocje, a wielu graczom skacze nie tylko ciśnienie, ale i temperatura. Kilka godzin intensywnej rozgrywki potrafi nieźle zmęczyć. Wygodny i chłodzony fotel Thermaltake X comfort Air to propozycja właśnie takich angażujących się w grę osób.

Thermaltake X Comfort Air będzie sprzedawany w dwóch kolorach (fot. Thermaltake)

Fotel wyposażony został w cztery wentylatory znajdujące się w poduszce siedziska. Podobnie jak w niektórych fotelach samochodowych z regulacją temperatury, tak i tu zastosowanym materiałem poszycia jest perforowana skóra ekologiczna.

Specjalny sterownik oraz kabel zasilający umieszczono z tyłu. Thermaltake podaje, że głośność układu chłodzącego nie przekracza 32 dB. Redukcja temperatury ma wynieść do 1,5 stopnia Celsjusza. Oczywiście wyposażony jest w podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i wygodne podłokietniki. Możliwe jest też praktycznie całkowite rozłożenie fotela do pozycji horyzontalnej. Zmęczony walką wojownik może się więc w nim również wygodnie zdrzemnąć.

Specjalne fotele dla graczy stały się w ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne (fot. Thermaltake)

Rynek foteli dla graczy rozwinął się w ostatnim czasie niezwykle szybko. I chociaż może się wydawać, że jest to kolejna próba producentów ściągnięcia pieniędzy od grupy młodych klientów, kupujących wszystko co jest choć trochę „gamingowe”, to w tym przypadku jest nieco inaczej. Fotele dla graczy przeznaczone są dla osób, które spędzają przy komputerze wiele godzin dziennie, a optymalne dopasowanie do biurka, komfortowa pozycja czy przepuszczające powietrze materiały mogą wpłynąć nie tylko na wygodę, ale też na wyniki w grach. Złe ustawienie fotela, czy zbyt wysokie biurko mogą np. spowalniać reakcję myszą, a w najszybszych tytułach liczą się przecież ułamki sekund. Opisywany przez nas model na razie jeszcze nie wszedł na rynek polski. Na swojej stronie producent podaje cenę 499,99 dol. Gdybyście jednak uznali, że potrzebujecie dobrego fotela, ale niekoniecznie za prawie 2000 zł, to zajrzyjcie tutaj. Jest z czego wybrać. | CHIP

0
Źródło: tomshardware
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.