Harry Potter: Wizards Unite i The Walking Dead: Our World

W zeszłym roku firma Niantic odniosła wielki sukces wyprowadzając na ulice hordy pokemonów. Gra AR Pokémon GO spowodowała, że gracze biegali po mieście w poszukiwaniu kolejny stworków, które pojawiały się wyłącznie na ekranach ich smartfonów. Teraz Niantic pracuje nad kolejnym projektem. Tym razem gra AR powstaje na bazie historii o Harrym Poterze.

Na czym będzie polegać zabawa z „Harry Potter: Wizards Unite” jeszcze nie wiadomo. Czy na ulicach swoich miast gracze spotkają ulubionych bohaterów, czy też poszukiwać będą tajemniczych przedmiotów? Trudno orzec. Wiadomo natomiast, że cel jest podobny – zarazić grą jak największą liczbę osób i zachęcić do wyjścia na ulice i wspólnej zabawy. Czy szaleństwo osiągnie ten sam rozmiar, co w przypadku Pokemon GO. Zapewne tak. Premiera „Harry Potter: Wizards Unite” ma odbyć się w 2018 roku.

Skoro mowa o nowych grach AR, to warto wiedzieć, że Next Games w sierpniu zaanonsowało, że prowadzi pracę nad korzystającą z rozszerzonej rzeczywistości wersją  gry The Walking Dead: Our World. Zamiast łapać pokemony, gracze będą walczyć z nieumarłymi. Zobaczenie zombie na ekranie własnego smartfonu… No cóż, trzeba mieć mocne nerwy. Daty premiery jeszcze nie znamy, ale już możecie obejrzeć zwiastun gry.

 

 

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.