Interaktywna historia produkcji BBC

BBC opracowało pierwsze interaktywne słuchowisko pt. „The Inspection Chamber”. Odpowiedzi użytkownika mają wpływ na historię opowiadaną przez Alexę Amazonu.

Słuchowisko to komedia z gatunku SF. Słuchacz staje się jej bohaterem, a „rozmawiając” z Alexą wpływa na fabułę i ostateczne zakończenie opowieści. Historia zaczyna się od komputera o imieniu Dave, który wyjaśnia, że dwóch naukowców musi dokładnie przepytać rozmówcę, by ustalić, jakiego rodzaju jest stworzeniem.

Odpowiedzi, mają bezpośredni wpływ na historię, która ma wiele zakończeń. Warto więc być cierpliwym i wypróbować różnych odpowiedzi, by poznać wszystkie możliwości.

George Wright, kierownik BBC Research & Development, nazywa „The Inspection Chamber” eksperymentalnym krokiem. „Słuchacze nie są już tylko słuchaczami – mówi Wright – odgrywają aktywną rolę w historii, stając się jednym z czwórki bohaterów naszego słuchowiska”.

Podobny projekt powstał już w 2011 r. Mowa o polskim „Sercu zimy. 1812. „Serce Zimy” jest z kolei interaktywnym audiobookiem, w którym postaciom głosu użyczyli świetni polscy aktorzy, tacy jak Krzysztof Banaszek, Jarosław Boberek i Piotr Fronczewski. Powstałe ponad 6 lat temu Serce zimy zostało opracowane na komputery z systemem Windows oraz w wersji mobilnej na telefony komórkowe oraz tablety.

Brytyjska produkcja powstała dzięki współpracy BBC Research & Development z firmą produkcyjną Rosina Soundand i w przyszłości pojawi się na innych platformach. Na razie może cieszyć posiadaczy Alexy.

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.