Black Friday w CHIP-ie – 24 listopada

Podzespoły, urządzenia, programy - w niespotykanych na co dzień cenach. Black Friday to początek okresu świątecznych przecen i promocji. Przeszukamy internet, rozglądając się za najciekawszymi z nich. Zaglądajcie wtedy na chip.pl.

Listopad – wiadomo – jeden z najbardziej przygnębiających miesięcy w roku. Poza pogodą rodem z horrorów klasy B oraz rosnącymi rachunkami za ogrzewanie, ten przedostatni miesiąc w roku może jednak mieć też przyjemny akcent. Chodzi o Black Friday, czyli Czarny Piątek, dzień, w którym wiele sklepów znacznie obniża ceny swoich produktów. Wszystko w związku z początkiem okresu przedświątecznych promocyjnych akcji.

W tym roku chcemy pomóc wam w znalezieniu ciekawych czarnopiątkowych ofert. Od bladego świtu będziemy publikowali informacje o najlepszych okazjach, jakie wyszukamy w sieci i u naszych partnerów. Sprawdzajcie podstronę Black Friday, do której odnośnik znajdziecie też na górnym pasku. Oczywiście, skupimy się na produktach elektronicznych: podzespołach komputerowych, monitorach, drukarkach, laptopach, smartfonach, kartach graficznych – i innych urządzeniach, które zwykle działają lepiej, gdy mają zasilanie.

W piątek w sklepach będzie taniej (graf. Android Guys)

Jak wiecie, w redakcji CHIP-a pracują osoby, specjalizujące się w odmiennych komputerowych dziedzinach, więc nasze podpowiedzi będą różnorodne. Święta tuż, tuż i może nie ma sensu czekać z kupnem prezentów na ostatni moment?

Śledząc nasz portal unikniecie takich sytuacji

To komercyjne święto przybyło do nas, podobnie jak fast-foody i Halloween, z USA. Tam „obchodzone” jest od 1952 roku. Wówczas pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia stał się początkiem sezonu przedświątecznych wyprzedaży. Sam termin Black Friday odnosi się do „czarnych” dni, w których dochodzi np. do zamieszek. Coś w tym jest, bo faktycznie, w tradycyjnych sklepach w Czarny Piątek obserwuje się niemało przepychanek w walce o tańsze towary. Jest też teoria, która mówi, że nazwa wywodzi się od koloru, oznaczającego w bilansach handlowych zysk (strata kreślona jest na czerwono). Znacznie krócej niż Black Friday funkcjonuje tzw. Cyber Monday. To z kolei dzień wyprzedaży online, ale ponieważ współcześnie olbrzymią część zakupów i tak robimy w internecie, mamy do czynienia raczej z 4-dniowym szaleństwem zakupów, rozpoczynającym się w Czarny Piątek, a kończącym właśnie w Cyber Poniedziałek.
| CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.