doogee

Już wkrótce wygięty smartfon od Doogee

Prawie jak LG G Flex, tylko w nowocześniejszym wydaniu.

Urządzenie możemy podziwiać na zdjęciu pokazującym głównie jego wyświetlacz. Widać na nim wyraźnie, że ekran jest elastyczny, ale przecież nie jest to jakaś nowość. Wcześniej na rynek podobną konstrukcję wprowadziło LG w modelu G Flex oraz Samsung w Galaxy Round. Doogee zamierza jednak wziąć pod uwagę współczesne trendy, dlatego jego smartfon ma odznaczać się nie tylko giętkością, ale też proporcjami 18,5:9, a zatem dokładnie takimi jakie mają współczesne flagowce (m.in. Galaxy S8).

doogee
Ekran Doogee będzie można wygiąć w lekki łuk (fot. Evan Blass)

Sama forma to dziś za mało, by przykuć uwagę użytkownika. Dlatego chiński telefon ma mieć również solidne podzespoły. Na razie wiadomo, że będzię to m.in. 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej. Według Evana Blassa smartfon ma zadebiutować na rynku już w przyszłym roku. Ponieważ smartfony Doogee są oficjalnie dostępne w Polsce być może także i ten opisany wyżej trafi do naszego kraju.

Do tej pory giętkie telefony były głównie branżową ciekawostką, ale niewykluczone, że Doogee będzie się starał przyciągnąć do siebie właśnie tę niszę klientów, dla których oryginalny design jest bardzo istotny. Choć producent już w 2015 roku zapowiedział, że nie zamierza wzorować się na iPhone’ach, tak jak to robią inne marki. Giętki telefon powinny też docenić te osoby, które mają przykry zwyczaj siadania na swoich telefonach. Nie każdy model przetrwa takie traktowanie.  | CHIP