Mi MIX 2 i nowe gadżety Xiaomi

Fot. Xiaomi
Xiaomi zaprezentowało w Warszawie telefon Mi MIX 2. Ma kosztować 2200 złotych i będzie dostępny dla polskich klientów już w grudniu. Wraz z telefonem chiński producent wprowadza do polski gadżety z serii Mi Ecosystem oparte na koncepcji Internet of Things.

Mi MIX 2 jest wyposażony w 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Smartfon pracuje na sprawdzonym procesorze Snapdragon 835. Na uwagę zasługuje duży, 5,99-calowy ekran wyświetlający obraz w proporcjach 18:9. Za wygląd telefonu odpowiada francuski projektant Philippe Starck. Podczas warszawskiej prezentacji, na której byliśmy, przedstawiciel Xiaomi porównywał Mi MIX 2 z iPhonem 8 Plus. W porównaniu z urządzeniem Apple, chiński smartfon jest o 7 procent mniejszy, o 4 procent krótszy i o 9 procent lżejszy.

Xiaomi Mi MIX 2 bedzie dostępny w sprzedaży w grudniu za 2200 złotych (fot. CHIP)

Podczas prezentacji podkreślana była „bezramkowość” nowego modelu Mi MIX 2. Na górnej krawędzi smartfonu ukryto głośnik oraz czujnik odległości. Czujnik ten w przeciwieństwie do wielu innych smartfonów nie działa na podczerwień, lecz korzysta z ultradźwięków by wykryć w jakiej odległości znajduje się ucho użytkownika.

Xiaomi zaprezentowało porównanie parametrów Mi MIX 2 z flagowcami konkurencji (fot. CHIP)

Producent zwraca też uwagę na wytrzymałość smartfonu. Rama telefonu wykonana jest ze stopu aluminium, a ceramiczne części były testowane w temperaturze 1400 stopni Celsjusza przez 5 dni. Dzięki ich ulepszonej strukturze mogą wytrzymać nacisk 240 ton. Oczywiście jest w tym sporo marketingu, bo telefon składa się też z mniej wytrzymałych części, niemniej jakość materiałów użytych do wykonania telefonu ma być najwyższej klasy.

Wraz z telefonem zaprezentowano zestaw gadżetów z serii Mi Ecosystem. W grudniu wraz z telefonem pojawi się w sprzedaży przenośna kamera Mi Action Camera wyposażona w sześcioosiową stabilizację obrazu i nagrywająca 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K. Do kupienia będzie też elektryczna hulajnoga z baterią. Produkt o nazwie Mi Electric Scooter ma oferować zasięg do 30 kilometrów. Ciekawą propozycją jest również nocna lampka ledowa Mi Bedside Lamp, która oświetli pomieszczenie jednym z 16 milionów kolorów, które sobie wybierzemy za pomocą aplikacji na smartfonie. Już od dziś natomiast można kupić odświeżacz powietrza Mi Air Purifier, charakteryzujący się wskaźnikiem CADR (Clean Air Delivery Rate) określającym wydajność tego typu urządzeń, na poziomie 310 m3/h. Powinno to wystarczyć na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu mieszkalnym o powierzchni 20 m2, w 10 minut. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.