huawei

Pierwsze informacje o Huawei FIG-AL00 i nowych akcesoriach

Fot. GSMArena
Na stronie chińskiego certyfikatora TENAA pojawił się model telefonu Huawei z bezramkowym ekranem o proporcjach 18:9 i podwójnym aparatem. Dodatkowo wiemy, że koncern z Azji pracuje nad autoryzowanymi akcesoriami, które wyprodukują inne firmy.

Smartfon o kodowej nazwie FIG-AL00 pod kątem konstrukcji przypomina modele Huawei z serii Honor. Przekątna wyświetlacza nie została podana, wiemy jedynie, że ekran będzie miał proporcje 18:9, a zatem takie jak większość współczesnych flagowców. Z tyłu urządzenia znajdziemy podwójny aparat z diodą LED i skaner linii papilarnych. O specyfikacji nie wiadomo niestety nic, prócz tego, że smartfon, co oczywiste, dostanie Androida – oraz sloty na dwie karty SIM. Certyfikacja w TENAA oznacza, że o urządzeniu powinno wkrótce zrobić się głośniej. Najpewniej jednak i tak nie zobaczymy go poza Chinami, gdyż modele z serii AL00 nie pojawiły się jak dotąd w innych krajach.

huawei
Smartfon o kodowej nazwie FIG-AL00 (fot. TENAA)

Poza modelem FIG-AL00, mamy też informacje o nowych akcesoriach, które Huawei zamierza wyprodukować we współpracy z swoimi partnerami. Linia powerbanków, słuchawek czy przejściówek będzie przeznaczona dla konkretnych smartfonów chińskiej firmy. Dzięki temu użytkownicy powinni być spokojni, że dany gadżet zadziała z ich urządzeniem. Podobnie od dawna robią m.in. Apple i Google, sprzedając certyfikowane akcesoria zewnętrznych producentów. Według serwisu Gizchina, pierwszym dodatkiem, który trafi do sprzedaży będzie przejściówka z USB-C na HDMI dla modeli z serii Mate 10. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.