moto mods

Nowe Moto Mods już w sprzedaży

Moduły zmieniają smartfon Motoroli m.in. w kamerę 360 lub kontroler do gier.

Moto Mods to seria dodatkowych akcesoriów, które znacząco zwiększają funkcjonalność smartfonów Lenovo. Pierwszym z nich jest Moto 360 Camera, czyli moduł kamery pozwalającej na filmowanie materiałów w 360-stopniach w rozdzielczości 4K. Gadżet pozwala również na wykonywanie fotografii panoramicznych. Niestety pod względem ceny jest to najdroższy z nowych modułów – zapłacimy za niego 1199 zł. Dla graczy Lenovo przygotowało Moto GamePad, czyli obudowę, która po połączeniu ze smartfonem przekształci całość w wygodną konsolę do grania. Kontroler składa się z dwóch manipulatorów, pada kierunkowego, czterech przycisków akcji oraz – co bardzo ważne – własnej baterii o pojemności 1035 mAh. Dzięki temu użytkownik może nawet przez 8 godzin grać w grę nie pobierając energii z telefonu. Moduł ten kupimy w cenie 329 zł.

moto mods
Komfortowe granie czy filmy w 360-stopniach? Nowe  moduły umożliwiają jedno i drugie, choć nie jednocześnie

Dla osób, które cenią dobre brzmienie producent przygotował drugą generację głośnika stereo JBL Soundboost2. W porównaniu ze starszą wersją, ten gadżet jest odporny na zachlapania, zatem można go bez problemu używać np. na deszczu. Głośnik ma wbudowany akumulator pozwalający na 10 godzin ciągłego działania. Cena JBL Soundboost2 to 449 zł (możecie kupić go np. tutaj). Alternatywą dla powerbanków jest moduł TurboPower Pack, który przedłuża czas działania smartfona nawet o 80 proc. W sklepach znajdziemy go w cenie 299 zł (już jest w sprzedaży). Ostatnią nowością jest Style Shell Wireless Charging (cena modułu to 199 zł i znajdziecie go tutaj), czyli plecy, które nie tylko charakteryzują się ciekawym wzornictwem, ale też pozwalają na bezprzewodowe ładowanie telefonu przez zasilacz o mocy 10 W.

TurboPower Pack zapewni więcej energii, a JBL Soundbooster2 podkreśli brzmienie smartfona

Wszystkie akcesoria Moto Mods działają z następującymi smartfonami Lenovo:

Producent zapewnia trzyletnią kompatybilność – jeśli zatem w bliskiej przyszłości kupimy smartfon z serii Z kolejnej generacji zakupione wcześniej Moto Mods na pewno będą z nim współpracowały. Każdego roku Lenovo zamierza wprowadzać na rynek 12 akcesoriów tego typu. Do tej pory na polskim rynku mogliśmy kupić projektor InstaShare, obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym marki Hasselblad czy głośnik stereo od JBL. | CHIP