Nowy BlackBerry pojawił się w bazie GeekBench

Nowy model kanadyjskiej firmy pojawił się w bazie danych popularnego programu testującego wydajność smartfonów.

W bazie danych programu GeekBench pojawił się tajemniczy telefon oznaczony jako  Qualcomm BBF-100-1. Biorąc pod uwagę, że poprzednie dwa modele, czyli BlackBerry Motion (tutaj znajdziecie jego aktualną cenę) i BlackBerry KEYone były oznaczone odpowiednio: BBD-100-X oraz BBB-100-X (gdzie X oznaczał region), można wysnuć wniosek, że ów tajemniczy telefon, to kolejny model BlackBerry.

Zgodnie z danym z GeekBench smartfon będzie pracował pod kontrolą wydajnego układu Snapdragon 660 wspomaganego przez aż 6 GB RAM. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakim urządzeniem będzie kolejny BlackBerry, ale możemy być pewni, że skoro wykorzystuje ten właśnie układ Qualcommu, z pewnością będzie przynależeć do segmentu średniego. Wcześniejsze informacje sugerowały, że firma pracuje nad smartfonem wyposażonym w ekran 1620×1080 i fizyczną klawiaturę, będącą znakiem rozpoznawczym kanadyjskiego producenta.

BlackBerry KEYone był ciepło przyjęty przez użytkowników (fot. RIM)

Nowy BlackBerry zapewne wzbudzi spore zainteresowanie części odbiorców. Dlaczego? Starsi czytelnicy pamiętają czasy, kiedy osoba potrzebująca telefonu ułatwiającego pracę miała do wyboru  w zasadzie tylko dwie marki: BlackBerry lub Nokię. Zanim Apple przekonało nas, że wystarczają nam smartfony z dotykowym ekranem i bez fizycznej klawiatury, pochodząca z Kanady firma RiM (Research in Motion) produkowała telefony dla wymagającego biznesmena. Tylko ta marka oferowała funkcje nieosiągalne w innych urządzeniach. I chociaż dziś, po latach świetności zostały głównie wspomnienia, to BlackBerry w dalszym ciągu ma swoich zagorzałych fanów.

Pytanie, czy jest obecnie miejsce na rynku dla wyspecjalizowanych, biznesowych smartfonów i czy powrót do fizycznej klawiatury jest dobrym pomysłem? Dopiero wyniki sprzedaży przyniosą odpowiedź na te pytania. | CHIP

 

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.