QNAP TS-x77

QNAP TS-x77 – pierwszy NAS z Ryzenem na pokładzie

Fot. Qnap
Firma QNAP wprowadziła do swojej oferty pierwszy na świecie serwer NAS, w którym sercem obliczeniowym jest układ AMD z serii Ryzen. Nowa seria urządzeń QNAP TS-x77 według producenta przeznaczona jest do zaawansowanych zastosowań biznesowych.

Nowe serwery NAS firmy QNAP wchodzące w skład serii QNAP TS-x77 to modele oferowane z 6., 8. i 12. zatokami na nośniki pamięci masowej. Każdy z NAS-ów wchodzących w skład nowej serii wyposażony jest w procesory AMD Ryzen. Dodatkowo urządzenia obsługują funkcję SSD Caching, potrafią również korzystać z kart graficznych. To ostatnie pozwala wykorzystywać nowe serwery NAS w takich zastosowaniach jak np. VDI, wirtualizacja serwerów, prywatna chmura, czy odtwarzanie i transkodowanie wideo w rodzielczości 4K.

QNAP dywersyfikuje nową serię oferując urządzenia, w których mocy obliczeniowej dostarcza 8-rdzeniowy chip AMD Ryzen 7 1700 (taktowanie w trybie Turbo Core do 3,6 GHz), a także modele z układem AMD Ryzen 5 1600 (6 rdzeni, 12 wątków). Moc procesorów pozwala zaimplementować sprzętowo m.in. akcelerowane szyfrowanie AES-NI. Urządzenia mogą być też wyposażone w maksymalnie 64 GB pamięci RAM, a dwa złącza M.2 SATA 6 Gb/s pozwalają wykorzystać SSD w roli cache lub wysoko wydajnych puli storage.

Serwery NAS QNAP TS-x77
Nowa seria serwerów NAS to pierwsze na świecie urządzenia tego typu z procesorami AMD Ryzen (fot. QNAP).

Każdy z NAS-ów z serii QNAP TS-x77 ma wbudowane złącza USB 3.1 Gen2 Type-A oraz Type-C. Dodatkowo do dyspozycji użytkowników są trzy sloty PCIe, dzięki czemu możliwości serwera można łatwo rozbudować. Obsługiwane urządzenia w formie kart PCIe to m.in.: karty graficzne, układy 10GbE/40GbE NIC (interfejsy sieciowe), PCIe NVMe SSD, karty rozszerzeń USB 3.1 czy karty QM2 (zapewniające dodatkowe moduły M.2 SSD lub łączność 10GbE).

Producent zapewnia, że nowe urządzenia szczególnie dobrze sprawdzą się w zadaniach wirtualizacyjnych. Wykorzystując środowisko testowe LoginVSI wykazano, że model TS-1277 jest w stanie hostować do 16 maszyn wirtualnych jednocześnie. Obsługiwane środowiska wirtualizacyjne to VMware, Citrix, Windows Server 2012 R2 (z obsługą iSCSI Over RDMA) oraz Microsoft Hyper-V.

QNAP TS-x77
Nowe modele NAS-ów dostępne są w wariancie z 6, 8 (zdjęcie) oraz 12 zatokami na nośniki pamięci masowej (fot. QNAP).

Nowe serwery NAS obsługują RAID 50/60, dzięki czemu sprzęt ma zapewnić optymalny kompromis pomiędzy bezpieczeństwem, pojemnością i wydajnością. Bazowym oprogramowaniem nowych urządzeń jest wewnętrzny system operacyjny QTS 4.3 oferujący szeroki zestaw gotowych do zainstalowania aplikacji, które pozwalają dostosować funkcjonalność urządzeń do potrzeb użytkownika.

Cała seria QNAP TS-x77 obejmuje sześć modeli urządzeń, od najmniejszego, sześciozatokowego NAS-a TS-677-1600-8G z Ryzenem 5 1600, 8 GB RAM i zasilaczem 250 W, aż po najmocniejszą konfigurację w modelu TS-1277-1700-64G, czyli 12-zatokowy NAS z Ryzenem 7 1700, 64 GB pamięci RAM i zasilaczem o mocy 550 W (sprawdź cenę urządzenia). Wszystkie modele z nowej serii są już dostępne na rynku. Zainteresowanym proponujemy przejrzenie pełnej oferty rynkowej urządzeń marki QNAP. | CHIP.

0
Źródło: Qnap
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.