USA: Apple spada, ale wciąż pierwsze, Samsung idzie w górę

Wynika z niego, że choć w trzecim kwartale 2017 Apple utrzymało swoją dominującą pozycję, to zanotowało spadki zarówno jeśli chodzi o liczbę dostarczonych urządzeń (z 13 do 12 mln sztuk, rok do roku), jak i o udział w rynku producentów (z 32,5% na 30,4%).

Również drugie miejsce pozostaje bez zmiany – tak jak do tej pory zajmuje je Samsung, który jednak powoli pnie się w górę. Jego sprzedaż wzrosła z 9,7 do 9,9 mln sztuk, a udział w rynku podskoczył z 24,2 do 25,1%.

Raport o rynku mobilnym, Strategy Analytics

Mimo, że pozycje pozostałych firm ujętych w raporcie także się nie zmieniły, nie znaczy to, że rynek pozostaje w bezruchu. Doskonałym przykładem może być Motorola, która w ostatnim kwartale dokonała niesamowitego skoku podwajając liczbę dostarczonych telefonów (z 1,1 do 2,1 mln) i zwiększając niemal dwukrotnie swój udział w amerykańskim rynku do ponad 5%. To wciąż dużo za mało, żeby zagrozić następnemu w kolejności ZTE, który utrzymał przewagę nad konkurentem zwiększając sprzedaż z 3,6 do 4,6 mln telefonów, co daje mu ponad 11% rynku, jednak taki postęp jest imponujący.

Raport obejmował trzeci kwartał 2017, nie jest więc odzwierciedlona w nim sprzedaż najnowszych iPhone’ów. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.