Wacom Pro Pen 3D – nowe piórko dla cyfrowych artystów

Fot. CNET
Niekwestionowany lider w produkcji tabletów graficznych uzupełnił swoją ofertę o nowe piórko, skierowane do użytkowników pracujących także na trójwymiarowych obiektach.

Firma Wacom przedstawia pióro cyfrowe umożliwiające  tworzenie prac plastycznych i rzeźbiarskich oraz projektowanie. To co wyróżnia Pro Pen 3D jest trzeci przycisk obsługujący dodatkowe funkcje, takie jak kontrola obracania i rotacji.

Projektowanie obiektów 3D jest coraz bardziej popularne. Teraz nie jest już jednak wyłącznie domeną grafików tworzących na potrzeby gier. Wraz z pojawianiem się coraz tańszych, a tym samym bardziej dostępnych drukarek 3D, rośnie też zapotrzebowanie na ciekawe projekty 3D. I chyba właśnie na fali tego trendu powstało nowe narzędzie Wacoma. Pióro zaprojektowano do stosowania wraz tabletami piórkowymi Wacom MobileStudio Pro, Cintiq Pro lub Intuos Pro 2017. Nowość stanowi trzeci przycisk na piórze, obsługujący dodatkowe opcje korzystania z programów i aplikacji 3D.

Piórko wzbogacono o dodatkowy przycisk, który umożliwia manipulowanie obiektami 3D (fot. Wacom)

Pióro cyfrowe Pro Pen 3D stworzyliśmy z myślą o klientach zgłaszających potrzebę korzystania z rysika wyposażonego w trzy przyciski i z radością przedstawiamy je naszej społeczności zaangażowanej w działalność kreatywną – powiedział Ed Neumann, Starszy Wiceprezes ds. Marketingu w jednostce organizacyjnej firmy Wacom obsługującej sektor kreatywny. Pióro Pro Pen 3D charakteryzuje się największą jak dotąd łatwością użytkowania dla artystów i projektantów cyfrowych ceniących płynny workflow, który można w dużym stopniu zindywidualizować.

Nowy przycisk na piórze Pro Pen 3D firmy Wacom daje dodatkowe możliwości manipulacji i przyspieszenia procesu projektowania podczas tworzenia w ramach aplikacji 3D takich, jak ZBrush lub Maya. Jak to działa? Domyślne ustawienia dla trzeciego przycisku służą do kontroli obracania i rotacji modelu 3D.

Niewielkie piórko może znacząco ułatwić pracę osób, tworzących projekty 3D (fot. Wacom)

Pióro cyfrowe Wacom Pro Pen 3D posiada pozostałe parametry zbliżone do poprzednika: Pro Pen 2 takie, jak 8192 poziomów czułości nacisku oraz czuła końcówka pióra. Urządzenie działa zarówno ze środowiskiem MacOS jak i Windows.

Pióro cyfrowe Pro Pen 3D kosztować będzie 99,99 dolarów (około 360 zł). | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.