Wyścigi dronów podbijają serca widzów

Piloci zdalnie sterowanych samolotów ścigają się malowniczych okolicznościach przyrody. W zawodach bierze udział 5 zespołów . DR1 Champions Series można śledzić w internecie oraz telewizji.

Każdy kto choć raz sterował dronem wie jak dużym wyczynem jest poprowadzenie miniaturowego samolotu tak, jak byśmy tego chcieli. Trzeba brać poprawkę na warunki atmosferyczne i przeszkody. W wypadku zawodowych oblatywaczy dronów dochodzą do tego czas oraz precyzja. A to dlatego, że podczas zawodów trzeba przelecieć przez specjalne bramki w jak najkrótszym czasie.

Sponsorem zawodów, które miały miejsce w Bonn była firma dostawcza DHL. Firma postanowiła dodatkowo urozmaicić konkurencję. Zawodnicy poza standardowym przelotem nad bramkami mieli za zadanie wzbić się w powietrze swoimi maszynami nad wieżowiec, który jest jednoczesnie siedzibą DHL. W DR1 Champions series przewidzianych jest 6 wyścigów z rozmaitymi trasami. Zawodnicy ścigają się między innymi nad malowniczymy wyspami, w Dolinie Śmierci, a także na lotnisku pomiędzy samolotami – oczywiście uziemionymi. Wszystkie dotychczasowe odcinki możecie obejrzeć poniżej:

Zawody DR1 cieszą się niemałą popularności. Trudno się zresztą dziwić – dynamiczne przeloty z malowniczymi widokami stanowią sporą atrakcję dla oka. Według organizatorów, zawody zgromadziły przed odbiornikami telewizyjnymi oraz w sieci 300 milionów widzów. Transmisję można oglądać online na platformie Twitch.TV, a także w światowych stacjach telewizyjnych. Transmisje można było śledzić w Eurosporcie oraz w azjatyckim Fox Sports. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.