Zowie wprowadza na rynek dwie myszy gamingowe

Zowie to submarka BenQ, w ramach której produkowane są urządzenia dla graczy. Myszy tego producenta cieszą się uznaniem grającej społeczności, a nowe "gryzonie" mają szansę tę dobrą opinię podtrzymać. Pojawi się też specjalna wersja dla fanów "Counter-Strike: Global Offensive".

EC1-B oraz EC2-B to dwie myszy wyprofilowane dla graczy praworęcznych. Według danych Zowie obie wykorzystują sensor 3360. Prawdopodobnie chodzi o Pixart 3360, ale producent podaje jedynie „3360”, przy czym parametry (rozdzielczość) świadczą o tym, że może to być jakiś inny czujnik, jedynie podobnie nazwany.

Mysz Zowie EC1-B wygląda skromnie, ale konstrukcje o prostych kształtach np. SteelSeries Rival cenione są przez profesjonalnych graczy (fot. Zowie)

EC1-B to nieco większa odmiana, przeznaczona dla osób o większych dłoniach, EC2-B powinni docenić natomiast gracze o drobniejszych rękach.

EC1-B jest nieco większa od EC20B, ale obie wykorzystują ten sam sensor i mają identyczny kształt (fot. Zowie)

Próbkowanie na poziomie 1000 Hz zapewniane przez sensor 3360 powinno owocować płynnym sterowaniem w grach. Maksymalna rozdzielczość to 3200 dpi, przy czym obie myszy mają możliwość ustawienia jej także na poziomach 400, 800 i 1600. Chociaż nie są to wartości szczególnie wysokie, to takie podejście producenta może mieć sens, jako, że „walka na dpi” nie zawsze ma sens.

Myszy Zowie EC1-B i EC2-B pojawią się w sprzedaży jeszcze w listopadzie. | CHIP

0
Źródło: Zowie
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.