youtube

10 najpopularniejszych klipów na YouTube’ie – na świecie i w Polsce

Google, jak co roku, pochwaliło się najpopularniejszymi filmami w swoim serwisie.

1. miejsce na świecie i w Polsce

Na pierwszym miejscu światowej listy popularności uplasował się materiał z programu rozrywkowego w Tajlandii. Zamaskowani wokaliści są oceniani przez jury. Film obejrzano prawie 195 mln razy, a materiał zyskał 579 tysięcy polubień.

W Polsce aż 60 milionów wyświetleń zebrał klip Sławomira. Kim jest Sławomir? Zobaczcie film. Klip – nie wiedzieć czemu nie został wpisany na listę teledysków na YouTubie, tylko właśnie filmów. Naszym zdaniem powinien trafić na listę muzyczną, chyba że… YouTube uznało piosenkę za parodię… Wideo polubiło blisko 200 tysięcy oglądających.

2 miejsce na świecie i w Polsce

Wideoklip muzyczny do piosenki „Shape of You” Eda Sheerana zdobył drugie miejsce na liście najpopularniejszych teledysków, ale również film z choreografią do tej piosenki opracowaną przez niezależnych twórców dostał się na drugą lokatę najpopularniejszych filmów. Stąd jego obecność na tej właśnie liście. Klip obejrzano ponad 124 miliony razy, zyskał ponad 1 mln polubień.

U nas popularnością, która dała drugą lokatę na polskiej liście cieszyła się parodia hitu „Despacito” w wykonaniu kabaretu „Czwarta Fala”. „Wieśka Tico” obejrzano ponad 35 milionów razy, a klip kabareciarzy polubiło 283 tysiące osób.

3. miejsce na świecie i w Polsce

Kanał „Dude Perfect” to maniacy piłeczek pingpongowych (i nie tylko). Co z nimi wyczyniają można zobaczyć właśnie na tym filmie, który był trzecim najpopularniejszym wideo na światowej liście YouTube’a. Ponad 97 milionów wyświetleń i aż 3 mln polubień, to rezultat naprawdę imponujący.

Tak, to nie żart. Powyższy klip zajął na polskiej liście trzecie miejsce. Odnotował prawie 18,5 miliona wyświetleń i 46 tysięcy polubień.

4. miejsce

Darci Lynne to 12-latka, która wygrała tegoroczną edycję programu „America’s Got Talent”, jej specjalność to śpiew, ale nie taki zwykły. Zobaczcie sami jej pierwszy występ w tym programie, kiedy jeszcze świat nie znał jej umiejętności. Był to na tyle popularny film na YouTube, że uplasował się na czwartym miejscu z wynikiem blisko 43 mln odsłon i 388 tysięcy polubień.

https://www.youtube.com/watch?v=LYiAathvVYI

W Polsce na czwartym miejscu pod względem popularności uplasował się pierwszy odcinek serialu „Ucho prezesa”. Prawie 10 mln wyświetleń i 63 tysiące lajków.

5. miejsce

Nieznacznie gorzej, bo z 40 milionami wyświetleń i na 5. miejscu światowej listy poradził sobie Ed Sheeran, tym razem nie w teledysku, tylko w programie Jamesa Cordena. Klip zebrał 1 mln polubień.

Na polskiej liście na tej samej pozycji mamy kolejną parodię hitu „Despacito”. Walory artystyczne oceńcie sami. Klip obejrzano blisko 9,5 miliona razy, zebrał 90 tys. polubień.

6. miejsce

Szóste miejsce na światowej liście zajęła piosenka odśpiewana przez Lady Gaga podczas przerwy meczu Super Bowl NFL. Klip obejrzano blisko 38 milionów razy i obstawiamy, że większość tej liczby wygenerowali Amerykanie. Czemu? Wystarczy obejrzeć materiał, który zebrał ponad 478 tysięcy polubień.

W Polsce na tej samej pozycji uplasował się niejaki Oktawian, który zaśpiewał cover szlagieru „Despacito” w polskiej wersji językowej. To nie jest parodia, lecz polskie wykonanie znanej na całym świecie piosenki. Swobodne tłumaczenie oryginalnego tekstu dokonane przez  Anię Cegłowską i Oktawiana, oraz śpiew tego drugiego obejrzano ponad 8,6 miliona razy, a klip zebrał 133 tysiące polubień.

7. miejsce

Historii wszechświata i naszego świata opowiedzianej w taki sposób jeszcze nie widzieliśmy. Ponad 36 milionów odsłon i ponad milion polubień. Tylko 7. miejsce? Cóż, nauce trudniej się przebić. Ale zdecydowanie warto obejrzeć ten materiał. Gdyby to ode mnie zależało, uplasowałbym ten -tak-bardzo-youtubowo-zmontowany-materiał- znacznie wyżej.

https://www.youtube.com/watch?v=2J2jdcU0SYM

Siódme miejsce na polskiej liście to ponownie jeden z odcinków serialu „Ucho prezesa” parodiującego wiadomo-kogo i jest to odcinek 4. Obejrzano go prawie 8,2 mln razy, a materiał zebrał 45 tysięcy polubień.

8. miejsce

Umiejętność czytania z ust bywa naprawdę przydatna, można się o tym przekonać oglądając ten film z inauguracji prezydentury Donalda Trumpa, gdzie dwóm prezydentom – Obamie i Trumpowi, a także wielu innym amerykańskim politykom przypisano słowa, których oni nie wypowiedzieli, ale które pasują do ich mimiki. Cóż, zobaczcie sami te uszczypliwości wypowiadane z pełnym, szczerym uśmiechem prawdziwego polityka. ponad 35,5 miliona wyświetlen i ponad pół miliona lajków dały 8 miejsce na światowej liście.

Ósme miejsce na polskiej liście popularności YouTube’a zajmuje składanka przygotowana przez kanał Beksy, gdzie fragmenty tekstów piosenek wtłoczono w dialogi dziewczyn. Materiał obejrzano blisko 7,2 mln razy, zebrał prawie 200 tysięcy pochlebnych opinii.

9. miejsce

Animacja przygotowana przez Estebana Bravo i Beth David z Ringling College Art + Desing zdobyła serca ponad miliona widzów, którzy polubili ten materiał, w chwili przygotowywania niniejszego materiału trwający nieco ponad 4 minuty film miał blisko 33 mln wyświetleń.

Dziewiąta lokata na polskiej liście to kolejna parodia hitu „Despacito”, tym razem w wydaniu „dresiarskim”. Prawie 4 mln wyświetleń (3,8 mln w momencie przygotowywania materiału) i 150 tys. polubień.

10. miejsce

Dopiero 10. miejsce, ale też chodzi o wyjątkowo krótki materiał. Jednak jesteśmy pewni, że dzięki Facebookowi (gdzie ów materiał był najpierw opublikowany) faktyczna oglądalność tego klipu była w mijającym roku znacznie wyższa niż wykazuje to YouTube. O co chodzi? Miał być poważny wywiad z profesorem Robertem Kellym dla stacji BBC News, a wyszło… śmiesznie. Przekaz na żywo ubarwiły dzieci profesora, które śmiało weszły tacie w kadr. Żona próbowała ratować sytuację, ale z drugiej strony tak licznej widowni (prawie 25,8 mln wyświetleń i 245 tys. polubień) profesorowi Kelly’emu pozazdrościłby niejeden celebryta.

Polską najpopularniejszą dziesiątkę klipów na YouTube w 2017 roku zamyka skecz chłopaków z AbstrachujeTV, z którego dowiemy się „co mówią” na siłowni. Film obejrzano prawie 3,5 mln razy, zebrał nieco ponad 100 tysięcy pochlebnych opinii.

Na tym kończymy zestawienie najpopularniejszej dziesiątki filmów na YouTube w 2017 roku – na świecie i w Polsce. Ciekawe co nas zaskoczy na YouTube w przyszłym roku. Do siego! | CHIP