AMD otworzyło sklep dla fanów

Sklep AMD, ale nie kupicie tam ani Radeona RX Vega, ani Ryzena. Czapkę lub bluzę - owszem.

AMD otworzyło sklep internetowy, w którym zamiast zaawansowanej technologii sprzedaje produkty czysto fanowskie: koszulki, czapki, bluzy. I chociaż w koszulce z logiem AMD Threadripper użytkownik nie zyska obsługi jednocześnie dodatkowych wątków (szkoda, sam bym wówczas kupił), to z pewnością pozwoli zidentyfikować go jako fana marki.

W AMD Fan Store może nie znajdziemy technologii, ale prawdziwy fan marki odnajdzie się bez problemu.

Gadżety fanowskie to potężny biznes. W świecie sportu, motoryzacji czy filmu na sygnowanych znanym logo produktach zarabia się krocie. Wystarczy się rozejrzeć teraz, chwilę przed premierą „Star Wars: Last Jedi”. Gwiezdno-wojenne motywy przewijają się wszędzie. Wróćmy jednak na nasze, technologiczne podwórko. Wszyscy wiemy, że wielkie firmy takie jak Intel, AMD czy NVIDIA mają swoich zagorzałych fanów, czasem gotowych uciec się do naprawdę zagmatwanych figur retorycznych w internetowych dyskusjach, byleby tylko obronić produkt ukochanego producenta.

Trzeba przyznać, że AMD lubi efektowne opakowania (fot. AMD)

Aktualnie oferta sklepu jest dość uboga. Myślę, że wiele zyskałaby, gdyby AMD postanowiło np. nawiązać do dawnych produktów. Np. koszulkę z przekreślonym napisem „ATI Radeon 9500” i obok dopiskiem „9700 Pro” sam bym nosił. A ceny? Cóż, widać AMD wyszło z założenia, że prawdziwy fan jest w stanie sowicie sypnąć groszem. | CHIP

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.