AMD Radeon Software Adrenalin Edition – nowy pakiet oprogramowania dla Radeonów

Szereg udogodnień dla posiadaczy kart graficznych AMD.

Podobnie jak rok temu AMD wprowadza dużą aktualizację oprogramowania do swoich kart graficznych. Radeon Software Adrenalin Edition to nie tylko sterowniki, ale też cały pakiet oprogramowania. Co w nim znajdziemy?

Radeon Software Adrenalin Edition wprowadza nową funkcję Radeon Overlay, która jest nowym interfejsem obsługi karty graficznej. Radeon Overlay pozwala, bez wychodzenia z gry, dostosować rozgrywkę do preferencji gracza pod względem charakterystyki obrazu. Ponadto daje możliwość komunikacji z innymi użytkownikami. Radeon Overlay zapewnia łatwy dostęp jednym kliknięciem do takich funkcji jak Radeon ReLive, monitoring sprzętowy, Radeon Chill, Frame Rate Target Control (FRTC), Radeon FreeSync, a także ustawień kolorów i jasności obrazu.

Drugą nowością w pakiecie Adrenalin jest AMD Link. To aplikacja dla Androida i iOS będąca pewnym uzupełnieniem oprogramowania działającego na komputerze. Program może służyć za drugi ekran do monitoringu działania układu graficznego, uzyskiwania informacji o sprawności systemu i umożliwia graczom łatwe dzielenia się ich wybranymi momentami z rozgrywki.

Usprawniono także istniejące już funkcje:  Radeon Chill, Radeon WattMan, Enhanced Sync i Radeon ReLive. „Radeon Software Adrenalin Edition” kontynuuje wyznaczanie standardów za sprawą znakomitych funkcji, które pozwalają graczom łączyć się z innymi na całym świecie. — powiedział Andrej Zdravkovic, wiceprezes korporacji ds. oprogramowania w Radeon Technologies Group. — Od teraz gracze mogą wygodnie dostosowywać swoją rozgrywkę do upodobań bezpośrednio w grze, a dzięki rewelacyjnej aplikacji AMD Link mogą monitorować działanie ich sprzętu w swoim telefonie oraz natychmiastowo udostępniać swoje najlepsze momenty z gry na różne platformy do strumieniowania lub sieci społecznościowe. Zaprojektowaliśmy Adrenalin Edition jako potężne narzędzie dla tych, którzy aspirują do tego, żeby ich zdolności w danej rozgrywce mogły być docenione przez przyjaciół i społeczność.”

Nowe sterowniki mają naprawdę kilka ciekawych funkcji (fot. AMD)

Widać wyraźnie, że AMD stawia nie tylko na wydajność i efektywność energetyczną nowych kart, ale też w funkcje użytkowe oprogramowania, skupione w znacznym stopniu na pośrednim budowaniu społeczności (poprzez wspomnianą aplikację AMD Link).

Nowa wersja AMD ReLive – „czerwoni” naprawdę mają się czym pochwalić (fot. AMD)

Jak tylko wpadnie mi w ręce któryś z nowszych Radeonów sprawdzę działanie nowych funkcji w praktyce. Już poprzednia wersja oprogramowania „czerwonych” przypadła mi do gustu m.in. dzięki dobrym opcjom synchronizacji oraz funkcji ReLive. Krążący wciąż po sieci, bazujący na dość odległych czasach mit niestabilnych i niefunkcjonalnych sterowników Radeonów jest już zupełnie przestarzały i nieprawdziwy. Oprogramowanie można pobrać na stronie producenta. | CHIP