AMD Radeon Software Adrenalin Edition – nowy pakiet oprogramowania dla Radeonów

Radeon Overlay, Radeon Link oraz ulepszenie Radeon Chill i WattMan. Co nowego w pakiecie Adrenalin?

Podobnie jak rok temu AMD wprowadza dużą aktualizację oprogramowania do swoich kart graficznych. Radeon Software Adrenalin Edition to nie tylko sterowniki, ale też cały pakiet oprogramowania. Co w nim znajdziemy?

Radeon Software Adrenalin Edition wprowadza nową funkcję Radeon Overlay, która jest nowym interfejsem obsługi karty graficznej. Radeon Overlay pozwala, bez wychodzenia z gry, dostosować rozgrywkę do preferencji gracza pod względem charakterystyki obrazu. Ponadto daje możliwość komunikacji z innymi użytkownikami. Radeon Overlay zapewnia łatwy dostęp jednym kliknięciem do takich funkcji jak Radeon ReLive, monitoring sprzętowy, Radeon Chill, Frame Rate Target Control (FRTC), Radeon FreeSync, a także ustawień kolorów i jasności obrazu.

Drugą nowością w pakiecie Adrenalin jest AMD Link. To aplikacja dla Androida i iOS będąca pewnym uzupełnieniem oprogramowania działającego na komputerze. Program może służyć za drugi ekran do monitoringu działania układu graficznego, uzyskiwania informacji o sprawności systemu i umożliwia graczom łatwe dzielenia się ich wybranymi momentami z rozgrywki.

Usprawniono także istniejące już funkcje:  Radeon Chill, Radeon WattMan, Enhanced Sync i Radeon ReLive. „Radeon Software Adrenalin Edition” kontynuuje wyznaczanie standardów za sprawą znakomitych funkcji, które pozwalają graczom łączyć się z innymi na całym świecie. — powiedział Andrej Zdravkovic, wiceprezes korporacji ds. oprogramowania w Radeon Technologies Group. — Od teraz gracze mogą wygodnie dostosowywać swoją rozgrywkę do upodobań bezpośrednio w grze, a dzięki rewelacyjnej aplikacji AMD Link mogą monitorować działanie ich sprzętu w swoim telefonie oraz natychmiastowo udostępniać swoje najlepsze momenty z gry na różne platformy do strumieniowania lub sieci społecznościowe. Zaprojektowaliśmy Adrenalin Edition jako potężne narzędzie dla tych, którzy aspirują do tego, żeby ich zdolności w danej rozgrywce mogły być docenione przez przyjaciół i społeczność.”

Nowe sterowniki mają naprawdę kilka ciekawych funkcji (fot. AMD)

Widać wyraźnie, że AMD stawia nie tylko na wydajność i efektywność energetyczną nowych kart, ale też w funkcje użytkowe oprogramowania, skupione w znacznym stopniu na pośrednim budowaniu społeczności (poprzez wspomnianą aplikację AMD Link).

Nowa wersja AMD ReLive – „czerwoni” naprawdę mają się czym pochwalić (fot. AMD)

Jak tylko wpadnie mi w ręce któryś z nowszych Radeonów sprawdzę działanie nowych funkcji w praktyce. Już poprzednia wersja oprogramowania „czerwonych” przypadła mi do gustu m.in. dzięki dobrym opcjom synchronizacji oraz funkcji ReLive. Krążący wciąż po sieci, bazujący na dość odległych czasach mit niestabilnych i niefunkcjonalnych sterowników Radeonów jest już zupełnie przestarzały i nieprawdziwy. Oprogramowanie można pobrać na stronie producenta. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.