Huawei P11

Huawei idzie w ślady Apple

Kopiuje technologię, z której nie tak dawno się naśmiewał.

Wiele wskazuje na to, że przyszły flagowy smartfon chińskiego potentata, model Huawei P11, będzie wyposażony w system optyczny z trzema obiektywami o bardzo wysokiej rozdzielczości. Na podstawie informacji przekazanych przez Huawei podczas „Max Your View” w Londynie, serwis NotebookItalia, który rejestrował wydarzenie przewiduje, że w Huawei P11 zostanie zastosowana funkcja rozpoznawania twarzy, z której nie tak dawno Huawei robiło sobie żarciki.

Na powyższym filmie Matthew Leone, jeden z inżynierów zajmujących się urządzeniami marki Honor (część Huawei), prezentuje aparat, wykonując skanowanie przestrzenne twarzy. Biorąc pod uwagę krótki czas przechwytywania wyniki są imponujące. Zastosowana przez Huawei kamera Point Cloud Depth w odróżnieniu od TrueDepth Apple wykorzystuje emiter podczerwieni, który nakłada na twarz siatkę złożoną z tysięcy wirtualnych „punktów” w celu określenia dokładnego kształtu twarzy.

Wykorzystanie alternatywnych metod uwierzytelniania biometrycznego to jedna z niewielu funkcji, gdzie producenci smartfonów mogą jeszcze zaskoczyć innowacyjnością i jakoś odróżnić swoje produkty od konkurencji. Bo to, że kolejne nowe modele będą dysponować szybszym procesorem jest na ogół oczywiste.
| CHIP