Huawei P11

Huawei idzie w ślady Apple

Wprawdzie dane na temat przyszłego modelu Huawei P11 są nadzwyczaj skąpe, to wszystkie doniesienia sugerują wyraźnie, że Huawei pozazdrościło Apple systemu TrueDepth, czyli techniki rozpoznawania twarzy.

Wiele wskazuje na to, że przyszły flagowy smartfon chińskiego potentata, model Huawei P11, będzie wyposażony w system optyczny z trzema obiektywami o bardzo wysokiej rozdzielczości. Na podstawie informacji przekazanych przez Huawei podczas „Max Your View” w Londynie, serwis NotebookItalia, który rejestrował wydarzenie przewiduje, że w Huawei P11 zostanie zastosowana funkcja rozpoznawania twarzy, z której nie tak dawno Huawei robiło sobie żarciki.

Na powyższym filmie Matthew Leone, jeden z inżynierów zajmujących się urządzeniami marki Honor (część Huawei), prezentuje aparat, wykonując skanowanie przestrzenne twarzy. Biorąc pod uwagę krótki czas przechwytywania wyniki są imponujące. Zastosowana przez Huawei kamera Point Cloud Depth w odróżnieniu od TrueDepth Apple wykorzystuje emiter podczerwieni, który nakłada na twarz siatkę złożoną z tysięcy wirtualnych „punktów” w celu określenia dokładnego kształtu twarzy.

Wykorzystanie alternatywnych metod uwierzytelniania biometrycznego to jedna z niewielu funkcji, gdzie producenci smartfonów mogą jeszcze zaskoczyć innowacyjnością i jakoś odróżnić swoje produkty od konkurencji. Bo to, że kolejne nowe modele będą dysponować szybszym procesorem jest na ogół oczywiste.
| CHIP