goclever dron

Niedrogie i wytrzymałe drony Goclever

Bateria wystarczy nawet na 30 minut lotu.

Obydwa urządzenia mają 6-osiowy żyroskop, który gwarantuje stabilność lotu, trzy trybu czułości sterowania (30, 60 i 100 proc.), diody LED oraz funkcję 360o flip (automatyczny obrót wokół własnej osi). Poza możliwością regulacji każdego z silników, dla mniej doświadczonych użytkowników przygotowano tryb uproszczonej orientacji (tzw. headless mode), w którym dron porusza się w tę stronę, w którą wychylony jest drążek na nadajniku, bez względu na to, jak ustawiony on jest w powietrzu. W komplecie znajdują się cztery zapasowe śmigła oraz ich osłony.

goclever predator
Goclever Predator (fot. materiały prasowe)

Większy z dronów ma ramiona o rozpiętości 50 cm i zasięg do 150 m. Pojazd potrafi poruszać się z prędkością do 40 km/h. Bateria o pojemności 2000 mAh pozwala na 30 minut lotu. Warto dodać, że w zestawie znajdziemy 3 akumulatory. Drone Predator FPV Pro został ponadto wyposażony w kamerę HD ze slotem na karty microSD, która umożliwia podgląd obrazu w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji. Urządzenie wyposażono w uniwersalne mocowanie, które pozwala przymocować doń inne modele kamer sportowych (np. GoPro) oraz w system poduszek Schock Proof, który ochroni całość przed wstrząsami przy upadku. Drone Predator FPV Pro znajdziemy już w polskich sklepach w cenie 649 zł.

Reklama
goclever transfmormer
Drone Transformer FPV  jest troch mniejszy i tańszy niż wersja Predator

Druga z maszyn to z kolei najszybszy dron w tym rozmiarze (41 x 41 x 9,5 cm) – potrafi się bowiem rozpędzić do 30 km/h przy zasięgu do 100 metrów. Dzięki składanej konstrukcji ramion można go bez problemu złożyć i umieścić w plecaku czy torbie. Bateria o pojemności 850 mAh pozwoli na 24 minuty lotu – w zestawie znajdziemy również 3 akumulatory. Ten model również został wyposażony w kamerę HD, rejestrującą filmy z prędkością 30 kl./s/. Cena urządzenia to 349 zł.

Goclever to poznański producent sprzętu elektronicznego, który zasłynął głównie z tanich tabletów. Dziś w jego portfolio znajdziemy m.in. smartfony, kamery, wideorejestratory, urządzenia AGD i deskorolki elektryczne (pełna oferta tutaj). | CHIP