Mamy nowe rendery z Samsungiem Galaxy S9

Czytnik linii papilarnych i jeden aparat z tyłu, przód oczywiście prawie bez ramek. Zmiany w stosunku do Galaxy S8 zewnętrznie niewielkie.

Z wyciekającymi do sieci renderami jest trochę, jak z obietnicami polityków w kampanii wyborczej. Nie zawsze pokrywają się z finalnym produktem w pełni, a czasem lepiej, by nie pokrywały się wcale. Fani flagowych Samsungów, patrząc na nowe rendery, przedstawiające Galaxy S9, być może liczą na to, że następca świetnego S8 będzie jednak wyglądał inaczej.

Przód Galaxy S9 (graf. 91mobiles)

Ramki ekranu w smartfonach kurczą się, już teraz właściwie osiągając wartości bliskie zeru, a przy tym dowiedziono, że użytkownicy preferują czytniki linii papilarnych, umieszczone z przodu urządzenia. Te dwie rzeczy nie tak łatwo pogodzić.

Bryła telefonu przypomina do złudzenia model S8 (graf. 91mobiles)

Samsung zapowiadał umieszczenie czytnika linii papilarnych na ekranie. Rozwiązanie miało już trafić do Galaxy Note 8, ale nie udało się – phablet Samsunga otrzymał czytnik z tyłu. Jak widać na renderach, także i S9 raczej nie będzie dysponował takim modułem w ekranie. Choć wiemy, że podobne rozwiązanie jest w produkcji.

Jeden aparat oraz czytnik linii papilarnych z tyłu S9 (graf. 91mobiles)

Jeśli chodzi o stylistykę, właściwie nie ma większych różnic w stosunku do modelu S8. Główna – to umieszczenie czytnika linii papilarnych nie obok, a pod obiektywem aparatu. Pod obiektywem, a nie obiektywami.

Pojedynczy aparat główny we flagowcu byłby nieco na przekór współczesnym trendom (graf. 91mobiles)

Według przedstawionych obrazów, Galaxy S9 nie pójdzie w ślady Note’a 8 i zaoferuje pojedynczy moduł fotograficzny. Wymiary: 147,6 x 68,7 x 8,4 mm – i w tym względzie jest podobnie jak u poprzednika.

USB C i mini-jack – byłoby dobrze, gdyby Samsung rzeczywiście nie uległ modzie i zostawił gniazdo słuchawkowe (graf. 91mobiles)

Nad Galaxy S9 Samsung pracuje od 9 miesięcy. W lipcu spekulowano, że są już prototypowe modele, bo urządzenie pojawiło się w bazie Geekbench. Nieoficjalnie premiera S9 jest spodziewana w lutym lub marcu przyszłego roku, a początek sprzedaży w kwietniu. | CHIP