galaxy note 8

Partia Galaxy Note 8 ma problem z baterią

Fot. Samsung
Amerykańscy użytkownicy flagowca koreańskiego producenta zgłaszają nietypową usterkę. Po rozładowaniu do zera, nie można naładować Galaxy Note 8. Podłączanie zamiennych akcesoriów do ładowania również nie przynosi efektów - telefon staje się całkowicie bezużyteczny.

Na oficjalnym forum Samsunga internauci od dłuższego czasu zgłaszają problem z nieładującym się Galaxy Note 8. Gdy urządzenie rozładuje się całkowicie, w żaden sposób nie da się go ponownie naładować i uruchomić. Po podłączeniu ładowarki nie zapala się nawet dioda sygnalizująca rozpoczęcie ładowania. Samsung wymienia wadliwe egzemplarze w ramach gwarancji, ale nie wystosował w tej sprawie oficjalnego komentarza.

Usterka najwyraźniej nie jest masowym problemem – z opinii poszkodowanych użytkowników wynika, że występuje ona jedynie w egzemplarzach kupionych u kilku amerykańskich operatorów sieci komórkowej: Verizon, Sprint i T-Mobile, a więc modeli wyposażonych w układ Snapdragon 835. Najprawdopodobniej operatorzy otrzymali wadliwą partię urządzeń. Skalę problemu na razie ciężko zmierzyć głównie z jednej przyczyny – spora część użytkowników nie dopuszcza do tego, by ich smartfony całkowicie się rozładowały, więc niektórzy mogą nawet nie wiedzieć, że ich Galaxy Note 8 jest uszkodzony.

galaxy note 8 bateria
Usterka dotyczy też bezprzewodowego ładowania (fot. BGR.com)

Niepokojący wydaje się fakt, że wada niemal na pewno dotyczy hardware’u – w innym przypadku producent nie wymieniałby urządzeń na nowe, a przygotował stosowną łatkę aktualizacyjną. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.