huawei

Skandal korupcyjny w Huawei

Firma Huawei Technologies Co., największy chiński producent smartfonów, potwierdziła, że Teng Hongfei szef sprzedaży konsumenckiej został zatrzymany w wyniku prowadzonego postępowania dotyczącego korupcji. Policja zatrzymała go w związku z podejrzeniem przyjęcia łapówki. Nie jest to pierwszy przypadek korupcji, jaki dotyczy Huawei. Na początku tego roku sześciu pracowników średniego i wyższego szczebla zostało oskarżonych o przyjęcie łapówek w zamian za przekazanie informacji biznesowych konkurencji, firmom LeEco (obecnie Leshi) i producentowi marki Coolpad. Jednym z aresztowanych pracowników był wówczas Wu Bin – główny architekt sztandarowego modelu Huawei P6.

Do największego skandalu korupcyjnego doszło w 2014 r. kiedy firma oskarżyła 116 swoich pracowników o korupcję. Natomiast w 2012 r. Huawei znalazło się w tarapatach w związku z zaocznym postępowaniem w stosunku do pracownika Huawei Xiao Chunfa. Sąd algierski uznał, że jest on winny przekupstwa pracowników Algérie Télécom.

Huawei wielokrotnie podkreśla, że dokłada wszelkich starań, aby wyeliminować w swoich szeregach korupcję, nagradzając przestrzegających prawa pracowników i współpracując ze służbami zajmującymi się zwalczaniem korupcji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.