Snapdragon 845 trafi do Chromebooków

Procesory korzystające z architektury ARM wchodzą do laptopów> Poza tymi bazującymi na Windows 10 ich celem będą też Chromebooki.

Następca bardzo wydajnego Snapdragona 835 z pewnością pojawi się w wielu high-endowych telefonach, ale wiele wskazuje na to iż trafi też do komputerów mobilnych z systemem Chrome OS. Tak wynika z doniesień, które pojawiają się w serwisach blisko związanych z Google. XDADevelopers podaje, że kodzie Chrome OS znalazły się następujące wpisy.

QC845? Ciekawe o co może chodzić, prawda? (fot. XDADevelopers)

To dobra wiadomość dla miłośników systemu Google’a. Przede wszystkim dlatego, że ten bardzo silnie bazuje na usługach w chmurze, a zatem łączność z siecią jest dla niego bardziej istotna niż cokolwiek innego. Snapdragon 845 obsługuje jeszcze szybsze LTE niż poprzednik, jest też bardziej wydajny, a to sprawia, że konkretne operacje zajmują mu mniej czasu. Skoro laptopy na Windows 10 bazujące na Snapdragonie 835 są w stanie pracować bardzo długo na baterii, to modele korzystające ze Snapdragona 845 i znacznie lżejszego od „okien” Chrome OS będą pod tym względem prawdopodobnie jeszcze bardziej zachwycały.

Mały, lekki ale wydajności niewiele. Snapdragony 845 zmienią mały świat chromebooków? (fot. Samsung)

Na tę chwilę jednym z nielicznych chromebooków wykorzystujących procesor w architekturze ARM jest Samsung Chromebook Plus. Korzysta on z procesora rk3399, znacznie wolniejszego tak od Snapdragona 835, jak i nowego 845. Możliwe, że wraz z pojawieniem się chromebooków na nowych, mocnych chipach Qualcommu, użytkownicy będą chętniej sięgać po te ciekawe komputery. | CHIP

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.