Star Wars: Ostatni Jedi zarobił już prawie 750 milionów dolarów

Film Disneya przyciąga do kin tłumy widzów.

„Star Wars: Ostatni Jedi” zarobił ponad 100 milionów dolarów w ciągu 4 ostatnich dni i 745 milionów dolarów od dnia premiery. Ostatnia część gwiezdnej sagi wzbudziła komentarze wśród fanów. Są oni podzieleni na tych, którym film się podobał i na tych, którzy krytykują Riana Johnsona za decyzje jakie podjął w scenariuszu. Zawiedziony jest między innymi aktor Mark Hamill, któremu nie podoba się przedstawienie Luke’a Skywalkera w filmie Disneya. George Lucas w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter” chwalił za to film za zdjęcia mówiąc, że jest „pięknie zrobiony”.

Niezależnie jednak od opinii z jakimi widzowie wychodzili z kin, film odniósł finansowy sukces, czego zresztą można się było spodziewać. W „Star Wars: Ostatnim Jedi” występują aktorzy ze starszych części sagi. Obok wspomnianego Marka Hamilla widzowie mogą zobaczyć Carrie Fisher w jej pożegnalnej roli. Kilka dni po zakończeniu zdjęć, aktorka zmarła na atak serca.

W filmie obok wspomnianej dwójki, nierozerwalnie związanej z sagą, wprowadzono nowych aktorów, takich jak Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver i Kelly Marie Tran. Producenci mają nadzieję, że tchną oni drugie życie w odmłodzoną serię. | CHIP