Tesla w kosmosie

Na pokładzie rakiety Falcon Heavy, która poleci w kierunku Marsa, znajdzie się Tesla Roadster. Wystrzelenie rakiety odbędzie się prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku.

Pierwotnie wystrzelenie Falcon Heavy miało się odbyć jeszcze w listopadzie bieżącego roku, ale tak się nie stało. Teraz z informacji, które Elon Musk opublikował na Twitterze wynika, że do startu rakiety dojdzie w styczniu 2018 roku. Rakieta wystartuje z tego samego miejsca, co prom Apollo 11, czyli z Ośrodka Lotów Kosmicznych na amerykańskim przylądku Canaveral.

Tesla w kolorze dojrzałej wiśni znajdzie się na orbicie Marsa i według słów Muska, jeśli nie wybuchnie w chwili wznoszenia, to będzie tak orbitować przez miliard lat. Choć nie do końca wiem, jakie jest cel tego działania, to nie można Muskowi odmówić fantazji.

W komentarzach do informacji opublikowanej przez Muska internauci zauważyli, że skoro będzie to pierwszy samochód, który opuści Ziemię, to zdecydowanie w jego wnętrzu powinno rozbrzmiewać „Space Oddity” Davida Bowie. Najlepiej w wykonaniu kanadyjskiego astronauty Chrisa Hadfielda. Sam posłuchajcie jak brzmi „Space Oddity” w „kosmicznym” wydaniu:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.