P Smart przy tej cenie może być naprawdę niezłą propozycją (fot. Huawei)

Wyciekły europejskie ceny Huawei P smart

Model, znany w Azji jako Enjoy 7S, trafi do sprzedaży w Europie.

Niedawno jeden z najbardziej znanych leaksterów, Evan Blass, ujawnił, że Huawei Enjoy 7S trafi do sprzedaży globalnej jako model P smart. Teraz wiadomo też ile przyjdzie zapłacić za ten telefon w Europie.

Informacja dotyczy największego rynku krajowego wewnątrz Unii Europejskiej, czyli naszego zachodniego sąsiada. W Niemczech za Huawei Enjoy 7S P smart zapłacimy 249 euro. W przeliczeniu na złotówki to około 1030 złotych. Cena dotyczy wersji 3 GB RAM / 32 GB pamięci wewnętrznej. Nie wiemy czy na rynek europejski trafi dostępna w Chinach wersja z 4 GB RAM.

P Smart przy tej cenie może być naprawdę niezłą propozycją (fot. Huawei)

Przypominamy, że jest to model wyposażony w SoC HiSilicon Kirin 659, a więc 8-rdzeniowy układ oparty o rdzenie Cortex A53, z których cztery taktowane są 2,36 GHz, cztery pozostałe 1,7 GHz. Ekran ma przekątną 5,65″ i rozdzielczość 2160 x 1080. Zastosowano tu także podwójny aparat główny: 13 + 2 MPix. To co może okazać się ważne dla wielu użytkowników to system operacyjny. W przypadku Huawei P smart jest to EMUI 8.0, czyli Android Oreo 8.0 po modyfikacjach chińskiego producenta.