Hakerzy ukradli ponad 500 mln dol. w kryptowalucie

Coincheck, jedna z największych giełd wymiany kryptowaluty, została okradziona w ostatni piątek. Skradzionych zostało ok. 400 mln. dol. w kryptowalucie NEM. Przy czym prezes giełdy Wakata Yoshihiro i dyrektor operacyjny Jusuke Otsuka oszacowali stratę na 58 mld jenów, czyli około 533 mln USD. Według innych danych strata jest nieco niższa i wynosi ok. 420 mln USD.
W związku z tym naruszeniem Coincheck wstrzymał handel na rynku NEM oraz ograniczył zakup i sprzedaż wszystkich walut cyfrowych, z wyjątkiem bitcoina. Zawieszone również zostały transakcje kartami kredytowymi i za pomocą Pay Easy. W przeciwieństwie do bitcoin, NEM nie jest kopany. Waluta została stworzona w 2015 r. i rozprowadzona wśród inwestorów. Według Coinmarketcap.com NEM jest dziesiątą kryptowalutą pod względem wartości rynkowej.

Japońska giełda walutowa Coincheck Inc. oświadczyła, że wykorzysta swój własny kapitał, by zwrócić pieniądze tym klientom, którzy stracili je w wyniku piątkowej kradzieży.

Spółka z siedzibą w Tokio spłaci wszystkich 260 000 inwestorów, których portfele padły ofiarą hakerów, płacąc 88 549 jenów (82 centy) za jeden NEM.

Po oświadczeniu władz giełdy o wypłaceniu rekompensat poszkodowanym klientom, kurs NEM wzrósł .

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.