Xiaomi Redmi Note 5 – znamy specyfikację

Na miesiąc przed premierą znamy specyfikację nowego smartfonu Xiaomi. Redmi Note 5 zapowiada się jako godny następca "czwórki".

Xiaomi jest jednym z tych producentów, którzy właściwie co chwilę wprowadzają nowe modele telefonów. Przy czym trudno chińskiej firmie zarzucić, żeby któraś z jej ostatnich konstrukcji była nieudana. Dla Xiaomi ważny od samego początku był segment ekonomiczny oraz średni. Nowy model, oznaczony numerem piątym, zapowiada się jako kontynuator tego trendu.

Sercem nowego modelu będzie procesor Qualcomm Snapdragon 636. To jedna z tegorocznych nowości amerykańskiego wytwórcy procesorów. Ośmiordzeniowy, korzystający z tych samych co w modelu Snapdragon 660 rdzeni Kryo 260, z tym że nieco niżej taktowanych, (1,8 GHz zamiast 2,2 GHz), sprawia, że o moc obliczeniową możemy być spokojni. Wiąże się to naturalnie z nowym układem graficznym: Adreno 509. Jest on nieco szybszy niż zastosowany w poprzedniku (Snapdragonie 630) Adreno 508. Różnicę w wydajności szacuje się na około 10 procent.

Nowy Xiaomi Redmi Note 5 z pewnością pojawi się w kilku wersjach kolorystycznych, w tym w modnej w Azji wersji złotej fot. GSMArena)

Uzupełnieniem szybkiego CPU jest 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Pojawi się też tańsza wersja, mająca 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Ekran zastosowany w nowym Redmi Note 5 wpisuje się poniekąd we współczesny trend, stąd proporcje 18:9 (2:1) i przekątną 5,99 cala.

A co z aparatem? Z tyłu znajdziemy zestaw 16 MPix + 5 MPix, natomiast z przodu pojawi się moduł o rozdzielczości 8 MPix. Bateria będzie miała pojemność 4100 mAh, co należy uznać za całkiem przyzwoitą wartość. Do mocnych baterii Xiaomi już nas zresztą nieco przyzwyczaiło. Ta ma dodatkowo działać wraz z ładowarkami Fast Charge 18W.

Cena? Zawsze w przypadku Xiaomi wydaje się ona być atutem, i tym razem raczej nie będzie od tej zasady wyjątku. Według niepotwierdzonych źródeł cena podstawowej wersji (3 GB/32 GB) wyniesie 238 dol. (ok. 850 zł), a silniejszej (4 GB/64 GB) 285 dolarów (1027 zł). Premiera prawdopodobnie podczas MWC 2018 w Barcelonie. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.