facebook 3d

Facebook wprowadza posty 3D do News Feeda

Fot. Pixabay
Na wielu internetowych stronach można oglądać obiekty w trójwymiarze, bez instalowania dodatkowych rozszerzeń do przeglądarki. Teraz taka opcja debiutuje także na Facebooku.

Facebook wprowadza w czyn to, o czym mówił rok temu na konferencji Oculus Connect. Od dziś użytkownicy portalu społecznościowego mogą wrzucać na swoje tablice nie tylko filmy i zdjęcia panoramiczne, ale też obiekty 3D w standardzie gITF 2.0. Jeśli używacie na przykład aplikacji 3D Connect dostępnej na smartfonach Xperii z Serii XZ to powinniście już być w stanie załadować stworzone w niej pliki na Facebooka.

Get a closer look at Blue — in 3D. Add her to your photo or video with #JurassicWorld effect on your Facebook camera here: http://unvrs.al/JWFBCam

Opublikowany przez Jurassic World na 20 lutego 2018

Wystarczy najechać kursorem na obiekt, przytrzymać lewy przycisk myszy i przeciągnąć go w dowolnym kierunku by swobodnie go obracać. Niestety brakuje opcji powiększenia całej kompozycji. Funkcja nie działa także w aplikacji mobilnej Facebooka i nie wiadomo kiedy zostanie ona dodana.

SQUAAAARK! New 3D models on Facebook, you say? Yes please! 😍 Have a play by dragging the below around with your finger or mouse.

Opublikowany przez LEGO na 20 lutego 2018

Kilka znanych marek już skorzystało z nowej funkcjonalności. Wayfair pokazał w poście kompozycję mebli, fanpage filmu „Jurassic World” trójwymiarowy model dinozaura, Sony zaprezentowało model torebki wykonany ich aplikacją, a LEGO kolorowy model papugi z klocków.

Z uwagi na fakt, że stworzenie obrazu 3D jest znacznie bardziej skomplikowane niż wykonanie tradycyjnego zdjęcia trudno spodziewać się, by funkcja spotkała się z równie wielkim zainteresowaniem co zdjęcia panoramiczne, które można wykonać na dowolnym smartfonie. To raczej atrakcja dla sklepów i firm, które chciałyby lepiej zaprezentować swoje produkty i przyciągnąć uwagę odbiorców.

Warto jednak zauważyć, że serwis stara się nadążać za technologicznymi trendami. Niedawno wprowadził możliwość uruchamiania aplikacji VR wewnątrz swojego portalu, a latem opatentował także okulary AR. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.