Japończyk zbudował działający pistolet z papieru

Fot. Haruki
Pewien Japończyk o pseudonimie Haruki stworzył pistolet, używając tylko papieru. Niezwykła konstrukcja nie tylko przypomina broń palną, ale także potrafi miotać drewniane pociski.

Pistolet z papieru zaprezentowany został na Twitterze. Papierowa broń ma spust i magazynek. Drewniane pociski trzeba przeładowywać ręcznie. Mimo to, pistolet potrafi miotać kulami z dość dużą siłą. Jak pisze Japończyk, inspiracją dla projektanta było kolekcja gadżetów Nintendo Labo, o których pisaliśmy w CHIP-ie.

Jak się okazuje, pomimo zakazów, jakie państwa nakładają na obywateli, domowe rusznikarstwo ma się dobrze. Przy obecnym stanie techniki wystarczy tak naprawdę drukarka 3D i wiedza o tym, w jaki sposób stworzyć broń. A jak pokazuje ten przykład, nawet kosztowny sprzęt nie jest potrzebny, jeśli twórcy nie brakuje wyobraźni. Wynalazek Japończyka można uznać w zasadzie za zabawkę, ale lepiej nie dawać jej do rąk pięciolatka.

Papierowy pistolet to nie jedyne czym może się pochwalić mieszkaniec kraju kwitnącej wiśni. Haruki tworzy również modele samochodów z opakowań po czekoladzie i figurki postaci z anime. Z jego profilu na Twitterze możemy się także dowiedzieć, że jest wielkim fanem gier planszowych. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.