ASRock będzie produkował karty graficzne

Fot. ASRock
Potwierdzają się doniesienia dotyczące wejścia firmy ASRock na rynek kart graficznych. Na kanale YouTube tajwańskiego producenta pojawił się zwiastun, pokazujący serię kart graficznych, które będą produkowane pod marką Phantom Gaming.

Firma ASRock była do tej pory znana głównie z produkcji płyt głównych dla procesorów AMD i Intela. Teraz zajmie się także produkcją kart graficznych. Brak pewności, czy  seria Phantom Gaming będzie oparta o układy Nvidii czy AMD, jednak wiele wskazuje, że ASRock skorzysta z oferty AMD.

Sam zwiastun jest mocno enigmatyczny, jedynym konkretem jest ten, że karty będą wyposażone w podwójne chłodzenie i produkowane pod marką Phantom Gaming.
O ile doniesienia się potwierdzą, seria Phantom Gaming będzie związana wyłącznie z produktami AMD. Chętnie byśmy zobaczyli, ile wyciśnie ASRock z RX Vega, jednak bardziej prawdopodobne wydają się konstrukcje oparte na Radeonach z serii RX 500. Byłoby to ciekawą propozycją dla klientów, którzy od dawna narzekają na zastój na rynku kart graficznych i wysokie ceny tychże.

Karty graficzne z serii Phantom Gaming będą miały podwójne chłodzenie (fot. ASRock)

Ceny kart graficznych od kilkunastu miesięcy są bardzo wysokie. Głównie ze względu na ich wykorzystanie do kopania kryptowalut. Popyt sprawił, że za topowe produkty trzeba zapłacić kilkaset złotych więcej niż jeszcze w 2016 roku, kiedy te konstrukcje debiutowały na rynku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.